California’dan Kripto Yasa Tasarısına Onay: Bu Altcoin Etkilenebilir!

California’dan Kripto Yasa Tasarısına Onay: Bu Altcoin Etkilenebilir!

Basit bir kalem darbesi, Kaliforniya’yı Bitcoin ve altcoin projeleriyle ilgili işletmelerin eyalette faaliyet göstermek için özel bir lisans almalarını gerektiren ilk eyaletlerden biri yapmak için gereken son adımı işaretleyebilir. İşte detaylar…

Kaliforniya’da Bitcoin ve altcoin projelerine yönelik bir tasarı sunuldu

Kaliforniya Meclisi üyesi Timothy Grayson, “Dijital Finansal Varlıklar Yasasını” oluşturacak olan Kaliforniya Tüketici Federasyonu’nun desteğiyle AB 2269 tasarısını sundu. Kaliforniya Senatosu Pazartesi günü AB 2269’u onayladı. Meclis ertesi gün onaylamak için oy kullandı. Tasarı şimdi, imzasıyla yasalaştıracak olan Kaliforniya Valisi Gavin Newsom’un onayına kaldı. Grayson bir basın açıklamasında, önerilen yasanın amacının Kaliforniyalıları “finansal zorluklardan korumak ve kripto para borsalarının faaliyetlerini lisanslayarak ve düzenleyerek sorumlu yeniliği teşvik etmek” olduğunu belirtti.

Yasa tasarısının lisans sahiplerinin “en iyi şekilde hareket etmelerini” gerektirdiğini de sözlerine ekledi.  Grayson, “Kripto para biriminin yeniliği, yatırımı heyecan verici kılan şeyin bir parçası olsa da, kripto para birimi işletmeleri yeterince düzenlenmediği ve herkes için geçerli olan aynı kuralların çoğuna uymak zorunda olmadığı için tüketiciler için daha riskli hale getiriyor” dedi.  Grayson’a göre yasa, tüketicilere temel ancak gerekli korumaları sağlayacak ve herkes için daha güvenli hale getirerek sağlıklı bir piyasayı teşvik edecek.

Crypto.com reklamına eleştiri geldi

Bu sırada Kaliforniya Tüketici Federasyonu İcra Direktörü Robert Herrell, Crypto.com’un Super Bowl reklamına laf attı. “Şans, yalnızca sözde ‘cesur’ olanları değil, dengeli ve bilgeleri destekliyor” dedi. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bu reklam filminde Matt Damon oynamıştı. “Kripto endüstrisinden yüz milyonlarca kişinin kendi kendini tanıtması, sağlam tüketici koruması ihtiyacını gölgede bırakmamalı,” diye ekledi.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.