“Büyük Satış Olacak” Ekonomistten Bitcoin ve ETH Uyarısı!

“Büyük Satış Olacak” Ekonomistten Bitcoin ve ETH Uyarısı!

Kripto para piyasası, ABD Mayıs 2022 enflasyon verilerini yayınladıktan sonra baskı altına girdi. Ünlü ekonomist Peter Schiff, “büyük satış” olacağı için Bitcoin ve Etherum’dan uzak durmayı öneriyor.

Peter Schiff’den Bitcoin ve Ethereum uyarısı: Uzak durun

Ünlü ekonomist Peter Schiff, mevcut piyasa koşullarında yatırımcıları uyarıyor. Önümüzdeki haftalarda Bitcoin yatırımcılarından büyük bir satış geleceğini tahmin ediyor. Schiff şunları söylüyor:

Gıda ve enerji fiyatları yükselirken, birçok Bitcoin yatırımcısı maliyeti karşılamak için satmak zorunda kalacak. Bakkallar ve benzin istasyonları Bitcoin kabul etmemektedir. Covid sırasında Bitcoin düştüğünde kimsenin satmasına gerek yoktu. Tüketici fiyatları çok daha düşüktü ve yatırımcılar teşvik kontrolleri aldı.

Blockchain firmalarını zor durumda, Bitcoin satacaklar

ABD, Mayıs 2022’nin son ayı için beklenenden daha yüksek işsizlik başvuruları bildirdi. Durgunluk piyasa üzerindeki kontrolünü sağlamlaştırdıkça, Schiff “Bitcoin satma ihtiyacının daha da kötüleşeceğine” inanıyor. Uzmana göre, durgunluk derinleşirken iflasa sürüklenen Blockchain şirketleri kaybettikçe piyasa daha da kötüleşecek. Koşullar değişirse, maaş çeki olmayan uzun vadeli alıcılar satmak zorunda kalacak.

Altın yatırımcıları bu koşullarda tutmayı tercih ediyor

Bireysel yatırımcılar altın satsalar bile, “diğer yatırımcılardan, endüstriden ve merkez bankalarından, olanlar için boşluğu doldurmaktan daha fazla talep olacak” diye ekliyor. Ancak Schiff’in Bitcoin’in yeterli alıcı bulmayacağına dair inancı tamamen doğru değil. Bu yılki fiyat düzeltmesinin ortasında, 10 bin BTC’den fazla Bitcoin balina adresleri sürekli olarak daha fazla BTC ekliyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.