Büyük Saldırı! Bitcoin Analistleri: Bu Seviyelere Gidiyoruz!

Büyük Saldırı! Bitcoin Analistleri: Bu Seviyelere Gidiyoruz!

Bitcoin (BTC), bir gecede gerçekleşen satışların piyasayı Ocak ayının en düşük seviyelerine daha da yaklaştırmasının ardından 8 Mayıs’ta geri dönmek için nadir görülen bir ayı özelliği için hazırlandı.

Bitcoin, 34.400 doların en düşük seviyesini çevreliyor

TradingView’den alınan veriler, Bitcoin fiyatının Bitstamp’ta 34.200 dolara düştüğünü ve yazının yazıldığı sırada yaklaşık 500 dolar daha yüksek işlem görmek üzere toparlandığını gösteriyor. 7 Mayıs’ta BTC 36.000 dolar civarında kısa bir destek bulmuştu, ancak bu, zayıf hafta sonu likiditesinin volatiliteye eklenmesiyle kaybedildi. Bununla birlikte, on-chain veri kaynağı Coinglass’dan elde edilen veriler, hem Bitcoin hem de Ethereum (ETH) için yaklaşık 80 milyon dolar değerinde 24 saatlik tasfiyeler gösteriyor.

Kısa vadeli fiyat görünümünü güncelleyen popüler Twitter analisti Credible Crypto, Bitcoin fiyatının 29.000 dolara kadar düşürerek 2022’nin yeni en düşük seviyesine işaret eden bir “çöküş” öngörüyor.

8 Mayıs’taki aşağı yönlü ivme, Blockchain protokolü Terra’daki sorun haberlerine eşlik etti

TerraUSD’yi (UST) desteklemek için sınırsız miktarda BTC satın alma sözü veren firma, ilk büyük testini, yaklaşık 300 milyon dolar değerinde UST satan bir piyasa katılımcısı olarak gördü. Kesinti minimum düzeyde olsa da, UST kuru kısa süreliğine %0,8 aşındı. Brezilya kripto iş forumu GEMMA’nın yasal yetkilisi Caetano Manfrini, olaylar hakkında şunları söylüyor:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.