Büyük Ellerin Bıraktığı ve Odaklandığı Altcoin’ler Açıklandı!

Büyük Ellerin Bıraktığı ve Odaklandığı Altcoin’ler Açıklandı!

Bitcoin ve altcoin varlık yöneticisi CoinShares tarafından yürütülen yeni bir ankete göre, son kripto pazarındaki çöküş, yatırımcıların piyasa değerine göre en büyük iki kripto paraya yönelik hevesini artırdı. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Anket: Yatırımcılar Bitcoin ve lider altcoin Ethereum’a odaklanıyor

CoinShares; Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için yatırımcı hissiyatının Aralık 2021’de iyileşirken Cardano (ADA), Solana (SOL) ve diğer altcoin’lere yönelik hissiyatın olumsuz bir yöne gittiğini söylüyor.  Ancak CoinShares anketine göre göre, piyasanın dokuzuncu en büyük kripto varlığı olan Polkadot’ta (DOT) yatırımcı duyarlılığı değişmedi. Şirket, anketin sonuçlarına yönelik aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Piyasa fiyatlarının keskin bir şekilde düştüğü 2021 Aralık ayı boyunca, yatırımcı duyarlılığı daha büyük dijital varlıklar olan Bitcoin, Ethereum için iyileşirken, Cardano, Solana ve diğer altcoin’ler gibi daha küçük varlıklar için duyarlılık azaldı.

Öte yandan anket, CoinShares fonlarındaki kripto paralara yapılan tahsislerin yatırımcı duyarlılığı ile ilişkili olduğunu belirtiyor. Bitcoin ve Ethereum, Polkadot, Cardano ve Solana’ya kıyasla nispeten daha büyük tahsisler aldı. Altcoin’ler yerine daha büyük kripto paralara yapılan tahsislerin artırılması ile büyüme görünümü yansıtıldığı belirtiliyor.  Bu sırada, CoinShares’in, biri Tezos (XTZ) ve diğeri Polkadot (DOT) için iki yeni fiziksel destekli borsada işlem gören ürün (ETP) piyasaya sürdüğünü belirtmekte fayda var.

Yatırımcılar, düzenlemeler konusunda endişeli

Katılanların çoğunluğunun Kuzey Amerika’nın yanı sıra Avrupa ve Orta Doğu bölgelerinde yaşadığı ankette yatırımcıların endişelerine de yer verildi. CoinShares’e göre, düzenlemeler, kripto yatırımcıları için giderek daha önemli bir endişe haline geliyor. Ankette düzenleme konusunda endişe duyan yatırımcıların sayısında iki kata kadar bir artış olduğu belirtilirken açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.