“Büyük Çöküş Geliyor” Analist: Bitcoin Bu Dipleri Görebilir!

“Büyük Çöküş Geliyor” Analist: Bitcoin Bu Dipleri Görebilir!

Invesco stratejisti Paul Jackson’a göre, Bitcoin fiyatı bu yıl daha büyük kayıplar görebilir. Paul Jackson BTC fiyatının 30.000 dolar seviyesinin altına düşebileceği konusunda uyardı. Kriptoks.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. 

Paul Jackson: Bitcoin fiyatı bu yıl daha büyük kayıplar görebilir!

Business Insider’ın haberine göre Invesco stratejisti Paul Jackson, Bitcoin fiyatının 30.000 dolar seviyesinin altına düşebileceği konusunda uyardı. Analist, böyle bir düşüş senaryosunun gerçeğe dönüşme olasılığını %30 olarak görüyor. Kripto para piyasasındaki aşırı coşku, Jackson’a Büyük Buhran’ın zirvesindeki dönemi hatırlatıyor. Paul Jackson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin’in kitlesel olarak pazarlanması, bize 1929 çöküşüne kadar olan süreçte borsacıların faaliyetlerini hatırlatıyor.

En büyük kripto para birimi, basın zamanında büyük spot borsalarda 42.000 dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor. ABD Federal Rezervi‘nin şahin duruşu, şu anda Bitcoin için en önemli rüzgarlardan biri. Merkez bankasının, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi riskli varlıklar üzerinde baskı uygulayarak bu yıl boyunca üç kez oranları artırması bekleniyor.

BTC yakın zamanda bir “Death Cross” oluşturdu

Teknik açıdan, en büyük kripto para birimi yakın zamanda bir “Death Cross” oluşturdu. Önemli bir düzeltmeyi öngörmesi beklenen çok korkulan grafik deseni, çoğu zaman gecikmeli bir metrik olma eğilimindedir ve bazı yatırımcılar bunu bir satın alma fırsatı olarak görmektedir.Bazı düşüş söylemlerine rağmen, yükselişli fiyat tahminlerinde de bir eksiklik yok. 

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.