Büyük Bitcoin Çöküşlerini Öngören Analist: Pazartesi…

Büyük Bitcoin Çöküşlerini Öngören Analist: Pazartesi…

Lider kripto’nun çöküşlerinden bazılarını isabetli bir şekilde öngören popüler bir analist, sıcak tahminler yaptı. Bitcoin (BTC)’nin Mayıs 2021’deki erimesini doğru bir şekilde adlandıran analist, şimdi BTC’nin ‘satın alma bölgesine’ girdiğini söylüyor.

Analistten iddialı tahmin: Bitcoin satın alma bölgesine girdi!

Dave the Wave takma adlı analist, 114.700 takipçisine, Bitcoin tahminlerini paylaştı. Analist,  yaklaşık iki yıl sonra Pazartesi günü BTC’nin alım bölgesine girdiğini söyledi. Analist, BTC alımlarında katmanlı alımlara başlamak için 25.000 doların ‘makul bir nokta’ olduğuna inandığını ifade ediyor. Dave the Wave, şu açıklamayı yapıyor:

Ayrıca makro grafikler için dikkate alınması gereken, yalnızca haftalık değil. Aynı zamanda aylık grafiğin de kapandığı yerdir. Makro perspektiften, kısa bir fitili iskonto etmek adil. Satın almalara gelince, makul bir noktada katmanlı alımlara başlanabilir. Bence 25 bin dolar o noktaydı. Fiyat şimdi, neredeyse 2 yıl sonra uzun süredir devam eden satın alma bölgesinde.

Bitcoin, yazı yazılırken 21.650 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, 28.000 dolar civarında işlem gördüğü Pazar gününden bu yana %22’den fazla düştü. Aynı zamanda, geçen yılın Kasım ayı başlarında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan %68’den fazla düştü. Dave the Wave, BTC hakimiyet grafiklerinin bir geri dönüş sinyali olabileceğini söylüyor. Analist, şu ifadeleri kullanıyor:

BTC dom bir dönüş sinyali mi veriyor?

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.