Bugün Bitcoin, SHIB ve Altcoin’ler FED’i Bekliyor! Neler Olabilir?

Bugün Bitcoin, SHIB ve Altcoin’ler FED’i Bekliyor! Neler Olabilir?

Bu akşam saat 21:00’da yapılacak Fed toplantısı öncesi Bitcoin fiyatı 44 bin doların altına geriledi. Fed üyesi Lael Brainard’ın, enflasyonu kontrol altına almanın “önemli” olduğunu söylemesi ve Mayıs ayında merkez bankasının bilançosunu kırpacağını ima etmesi satış baskısında etkili oldu.

Bitcoin sert düştü, Lael Brainard neler söyledi?

Fed’in başkan yardımcılığına aday gösterilen Brainard, Fed’in Mayıs toplantısından hemen sonra bilançosunu “hızlı bir şekilde” düşürmeye başlayacağını söyledi. Enflasyonun yukarı yönlü risklere maruz kaldığını da sözlerine ekledi. Aşırı hızlı sıkılaştırmadan kaçınmaya istekli olduğu düşünüldüğünde, yorumlar Fed yetkilileri arasındaki fikir birliğinin daha şahin bir yöne doğru kaydığının bir işareti olarak alındı. Bitcoin ve çoğu büyük hacimli altcoin, Brainard’ın açıklamalarına %5’i aşan düşüşlerle tepki veriyor.

Twitter’dan Bozokcoin, 45 bin 500 dolar seviyesinde tutan bir Bitcoin’den Fed kararı sonrası yukarı yönlü beklentilerini paylaştı:

Piyasalar Mayıs ayında Fed’in 0.50 baz faiz artırımını zaten fiyatlıyor, Bitcoin için 45.500 seviyelerine yakın fiyatlama yapması oldukça olumlu olur…3-2 gün önceki yorumum sık sık paylaşıyorum… Bitcoin hala 45.500 seviyesinde… BTC dominansı şu anda 41.78…. bugün itibarı ile altcoin’lerle birlikte BTC de yukarı yönlü toparlanma bekliyorum…

Lael Brainard’ın açıklamaları Bitcoin’in kritik bir destek bölgesini kırmada itici güç olarak görev aldı:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.