Bugün Açıklanıyor: Altın, BTC ve SHIB Bu Gelişmeye Kilitlendi!

Bugün Açıklanıyor: Altın, BTC ve SHIB Bu Gelişmeye Kilitlendi!

Bugün altın ve Bitcoin (BTC), altcoin’lerin yer aldığı kripto para piyasasını etkileyebilecek bir gelişme yaşanacak. Saat 15.30’da, ABD enflasyon verisi açıklanacak. Peki, beklentiler ne yönde? Bitcoin ve altın nasıl etkilenebilir? Detaylar yazımızda…

ABD’de enflasyon verisi açıklanacak: Neler olacak?

ABD’de enflasyon verileri, yatırımcılar tarafından geniş çapta takip ediliyor, çünkü enflasyon verileri neredeyse tüm piyasaları etkileyebiliyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere son açıklama Mayıs ayında yapılmıştı. Nisan ayındaki enflasyon verilerin açıklanmasıyla da  kripto para birimleri kısa vadeli değişimler yaşamıştı. Bu nedenle yatırımcılar, verilerin ne zaman açıklanacağını merak ediyor ve buna göre pozisyon almayı bekleniyor.

ABD enflasyon verisi, en son 11 Mayıs’ta açıklanmıştı. Nisan ayındaki enflasyonun, beklentilerin üzerinde çıktığı belirlenmişti. Bugün 15.30’da açıklanacak olan verilerin nasıl geleceği ve piyasaların nasıl etkileneceğini ise zaman belirleyecek.

İnsanlar altın yatırımına mı yöneliyor?

ABD enflasyon verilerinin piyasaları nasıl etkileyeceği konusu yatırımcıların kafasını meşgul ederken, bir ekonomist olan Hatice Kolçak, konuya yönelik değerlendirmelerde bulundu. Bilindiği üzer altın ve dolar, geçtiğimiz gün boyunca artış yaşadı. Dolar 17 lirayı, gram altın ise 1.000 lirayı aştı. Hatice kolçak, dolarda 17 seviyesinin sürpriz olmadığını ifade ederken, bunun ne kadar dayanacağının daha önemli bir soru olduğunu düşünüyor.  Hatice Kolçak, tahminlerinde aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bütün dünya diken üstünde ABD enflasyonu için bekliyor. Çünkü yüksek bir enflasyon dolar endeksini körükleyecek ve Fed’in daha sıkı bir faiz politikası ihtimalini gündeme getirecek. Piyasalarda aşağı yukarı hareketlilikler olacaktır.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.