Bu Türk Bitcoin Borsasında Skandal: Borsa Yetkilileri Kaçtı!

Bu Türk Bitcoin Borsasında Skandal: Borsa Yetkilileri Kaçtı!

Türkiye’de hizmet veren yabancı sermayeli bir Bitcoin borsası olan Humex, para çekme işlemlerini kapattı. Henüz kesin olarak bilinmese de, borsa kurucularının 20 milyon dolarla kaçtığı iddia ediliyor.

Bitcoin borsası 20 milyon doları dondurdu

Trt’nin haberine göre mağdur olan yatırımcı sayısı 2.500’ü aşıyor. Mağdur vatandaşlar, borsanın aniden para çekme işlemlerini durdurduğunu söylüyor. Yakın bir tarihte Türkiye’de faaliyete geçen HUMEX isimli Bitcoin borsası, yüksek kar ve getiri vaat ederek kullanıcı sayısını hızla arttırdı. Şimdi borsa kurucusu Franko Çonk Enrikuez ve CEO Tank Kaiçe’nin 20 milyon dolarla kaçtıkları iddia ediliyor. Ayrıca, Çinli yöneticinin ülkesinde dolandırıcılık suçundan hüküm giydiği bildirildi.

TRT’nin haberine göre, borsa mağdurların bazıları şunları söylüyor:

Normalde akşamları karları çekebiliyorduk. Baktım akşam kar yatmış fakat çekme işlemini yapamıyorum. Parça parça olmakla birlikte 12 bin dolar kadar yatırmıştık maalesef…Bir tanıdık vasıtasıyla duydum açıkçası. Duyduğumda da çok kar elde edebileceğimi düşündüm. Bunun üstüne de kredi çektim. Ev kredisine de girmiştik. Maalesef ki şu an ne bu krediyi ödeyebilecek durumdayım ne de çektiğim ev kredisini ödeyebilecek durumdayım.

TRT Haber’den Şeyma Vural, borsa hakkında şu bilgileri veriyor:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.