Bu Tarihi Olay Bitcoin ve SHIB’i Düşürüyor! İşte Sıradaki…

Bu Tarihi Olay Bitcoin ve SHIB’i Düşürüyor! İşte Sıradaki…

Bu ayın başlarında 48 bin doların kırılması fiyat hedeflerini güncellerken, 41 bin dolara ani bir düşüş görüldü. Bitcoin (BTC)’in son zamanlardaki kayıpları, 11 Nisan’daki “mid-halving” düzeltme olayından önce 50 bin doların üzerine çıkması gereken önemli bir testte başarısız olmasına neden oldu. Tarihsel verilere göre 37 bin dolar desteğinin üzerinde kalamamak, ayı piyasasında olduğumuzu gösterecek.

Mid-halving’den kaynaklanan düzeltme nedeniyle Bitcoin fiyatı düşüyor

On-chain analitik platformu Santiment, geçen hafta 11 Nisan’da büyük bir yarılanma düzeltme etkinliğinin gerçekleşeceğini belirtti. Önceki iki döngüde ana direnç seviyesini kıramadıktan sonra, Bitcoin (BTC) fiyatı 518 gün sonra ATH’ye ulaştı ve ardından düşüşe geçti. BTC fiyatı, mid-halving’den sonra uzun süreli bir ayı piyasasına girdi.

Santiment ise, adres sayısı çok daha yüksek olduğu için (900 bin civarında) balinaların BTC topladığı ve yatırımcıların daha olgun olduğu için Bitcoin döngüsünün bu sefer farklı olacağına inanıyor. Ancak, mevcut Bitcoin fiyat eğilimi, fiyat 42 bin doların altına düştüğü için geçmiş tarihsel eğilimleri tekrar ediyor gibi görünüyor. Ayrıca, Bitcoin henüz 45 bin dolarlık önemli direnç seviyesinin üzerinde konsolide değil. Sonuç olarak, analistlere göre Bitcoin fiyatını bu hafta veya ay 50 bin doların üzerine çıkarmak pek olası görünmüyor. Özetle, fiyatın yakın gelecekte 37 bin dolarlık bir sonraki destek seviyesini kırması bekleniyor. Bu durum tarihsel bir ayı piyasasına işaret edecek.

Fiyatı baskı altına alan diğer faktörler

Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, Bitcoin (BTC) fiyatı önceki haftaya göre %10,55 değer kaybetti ve son 24 saatte yaklaşık %3 düştü. 47 bin dolarlık dönüm noktasından aşağı yönlü ivme kazandı ve şu anda 41,281.48 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca, artan enflasyon ve kripto piyasasının Nasdaq 100 endeksi ile bağlantısı ile birlikte beklenen Fed faiz oranı artışı, BTC fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskıyla sonuçlandı. Bugün her ikisi de kısa bir süre için 50 günlük hareketli ortalamalarının altına düştü.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.