Bu Tahminlere Dikkat: Bitcoin 10 Bin Doları Mı Kıracak?

Bu Tahminlere Dikkat: Bitcoin 10 Bin Doları Mı Kıracak?

Bitcoin (BTC), bir gün daha 20.000 doları korumayı başardı. Ancak yüzde 20’lik başka bir düşüş için analistlerden çağrı gelmeye devam ediyor. İşte detaylar…

Bitcoin yatırımcıları short pozisyon açmalı mı?

Veriler, BTC/USD’nin şu anda yüzde 1.6’lık bir yükseliş ile 21.031 dolardan el değiştirdiğini gösteriyor. Bu durum, gün içinde yatay seyreden ABD hisse senedi piyasalarındaki hareketleri yansıtıyor. ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları sadece kısa bir volatilite sağladı. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Powell Kongre ifadesinin makro politika hakkında yeni bir bilgi sağlamadı.

Bu nedenle, kripto yorumcuları önceki iddialara bağlı kaldılar. Görünümün belirsiz olduğunu söylediler. Ancak potansiyel yeni bir düşüş hissiyatının 16.000 doların görülmesiyle sonuçlanabileceğini düşünüyorlar. On chain analitik platformu CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bir Twitter gönderisinde, “Geniş bir aralıkta BTC konsolidasyonu yükseliyor. Maksimum düşüş yüzde 20 kadar büyük değil” dedi. Ki, BTC’de uzun süredir fiyat düşüşü için çağrıda bulunan popüler hesap Il Capo’nun analizini retweetledi.

Ayrı bir gönderide Ki, “çoğu Bitcoin döngüsel göstergesinin dibi söylediğini” iddia etti. Bu nedenle BTC’yi mevcut seviyelerde açığa satmanın (short pozisyon) yanlış olduğunu söyledi. Ki, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.