Bu Tahminler Korkuttu: Bitcoin O Diplere Gidiyor!

Volatilitesi ile bilinmesine rağmen, Bitcoin (BTC), Haziran ayındaki satışların ardından 20.000 dolar seviyesini tutmak çabalamasıyla sessiz kaldı. Peki, BTC sonunda toparlanacak mı? Yoksa sırada daha büyük bir düşüş mü var? İşte analistlerin beklentileri…

Uzman: Bitcoin 20.000 doları kaybederse sırada 14.000 dolar var

Kripto piyasasının toplam değeri 1 trilyon doların altına düşerken, hala belirli noktaya tutunamıyor. İşleri daha da kötüleştiren şey, Three Arrows Capital’in (3AC) tasfiyeye girdiğine dair raporlar oldu. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere  Singapur merkezli 3AC, bu kripto erimesinin ortasında zor zamanlar geçiren kripto hedge fonlarından biri. Bitcoin ise 20.000 doların altında el değiştiriyor. Fairlead Strategies kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton bu hafta bir notta, BTC ile ilgili aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin, geçen hafta kısa vadeli aşırı satım göstergelerine tepki verdikten sonra istikrar kazandı. Uzun vadeli bir düşüş eğilimi içinde kısa vadeli tarafsız bir önyargıyı destekledi. Orta ve uzun vadeli momentum hala güçlü bir şekilde negatif. Teknik seviyelere bakıldığında, 18.300 dolar ile 19.500 dolar arasındaki destek bölgesinin tutması çok önemli. Aksi takdirde, 14.000 dolara bir hareket muhtemel görünüyor. İkincil destek, 2019’un en yüksek seviyesine, yani 13.9 bin dolar yakın.

Stockton, Ethereum için “500 dolar” dedi

İlk direnç 27.100 dolar civarında, ancak Bitcoin kısa vadede bu seviyeye ulaşma eğilimine sahip görünmüyor. Stockton, “Bitcoin’de uzun vadeli ‘satın alma’ sinyalinin kaydedilmesi muhtemelen birkaç ay alacak,” diye ekledi. Bu arada, Ethereum’un, mevcut seviyelerin tutunamaması durumunda bir sonraki destek seviyesi 500 doların altında olabilir. Stockton, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

ETH için bir sonraki destek, Eylül 2020 zirvesine dayanan küçük bir seviye olan 490 dolara yakın. Daha önemli destek yaklaşık 363 dolarda. Önceki destek (1.733 dolar) direnç seviyesi… Bitcoin gibi, ETH de uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında aşırı satıldı. Ancak uzun vadeli momentumda oldukça yakın zamanda gerçekleşen bir düşüş eğilimi, uzun bir düşüş trendini destekliyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.