Bu SHIB ve Bitcoin Grafiklerine Dikkat: Olacakları Gösteriyor!

Bu SHIB ve Bitcoin Grafiklerine Dikkat: Olacakları Gösteriyor!

Kripto para piyasasındaki satışlar devam ederken, SHIB ve Bitcoin grafiklerinde ayı bayrağı şekillendi. Bu yazıda, bu modelin hangi seviyelere işaret ettiğine bakalım.

Shiba Inu, Dogecoin ve Bitcoin bu formasyonu izliyor

Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere Shiba Inu, son günlerde Bitcoin ile birlikte düşüteydi. Bu esnada, Dogecoin ve Bitcoin de dahil olmak üzere bir dizi altcoin, günlük grafikte ayı bayrağı formasyonu şekillendirdi. Ancak bu model Shiba Inu için istisna değil.

Ayı bayrağı, direği oluşturan dik bir düşüşle oluşur. Ardından stoğu paralel çizgilerle bir kanal arasında daha yükseğe veya bir sıkma üçgeni modeline getiren bir konsolidasyonu takip eder.

Bu formasyon ayılar ve boğalar tarafından iki farklı şekilde yorumlanır:

Yükselişte olan yatırımcılar için “eğilim olumludur”. Fiyatlar kısa bir süre için bir sonraki kanalda yükselmeye devam eder. Agresif yatırımcılar, daha düşük trend çizgisinde satın almaya ve daha yüksek trend çizgisinde satmaya çalışır.Ayılar ise, giriş için yüksek hacimde bayrak oluşumunun alt azalan trend çizgisindeki kırılmayı izlemek ister. Bir coin ayı bayrağı modelinden ayrıldığında, ölçülen aşağı hareket direğin uzunluğuna eşittir. Aynı zamanda, bayrak içindeki en yüksek fiyata eklenmelidir.

Bir coin, bir işlem gününü bayrak formasyonun üst trend çizgisinin üzerinde kapattığında veya bayrak direğin uzunluğunun %50’sinden fazla yükseldiğinde ayı bayrağı geçersiz kalır.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.