Bu Metriğe Dikkat: Bitcoin’in Sıradaki Adımını Gösteriyor!

Bu Metriğe Dikkat: Bitcoin’in Sıradaki Adımını Gösteriyor!

Lider kripto Bitcoin (BTC), son birkaç gün içinde ani ve güçlü bir yükseliş yaşadı. Bununla birlikte, BTC’nin bir sonraki büyük fiyat hareketiyle ilgili spekülasyonlar sürüyor. Öte yandan, kurumsal yatırımcılar ve büyük Bitcoin balinaları, piyasa belirsizliğinin ortasında net planlara sahip görünüyor. Bunun için Coinbase primi, büyük yatırımcıların ruh halini yansıtmak için kullanılabilecek önemli bir metriklerden birisi.

Bitcoin için Coinbase primi sonunda yeşil yandı

Kripto para piyasası sert kışın ortasında, bir havası yakaladı. Crypto Quant’tan gelen veriler, nihayet piyasanın satış baskısından kurtulmasının mümkün olduğuna dair sinyal veriyor. Verilere göre, Coinbase primi uzun bir aradan sonra kısa süre önce yeşile döndü. Veriler, büyük balinaların Bitcoin satın almaya açıkça ilgisi olduğunu gösteriyor. Coinbase primi, en son Mayıs ayının başlarında sürekli olarak yeşil sinyal veriyordu. Analistler, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Oldukça uzun bir süre için Coinbase Primi negatifti. ABD’nin yüksek net değeri ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’leri boşalttığına dair net bir sinyal veriyordu.

Bu arada son trend, satış baskısının nihayet azaldığı hissinin de altını çiziyor. Coinbase prim’in sıfır seviyelerinin üzerine çıkmasıyla birlikte, çoğu satışın sona erdiği sinyalleri geliyor. Bu arada analistler, satış baskısının yavaşlamasının sadece Bitcoin balinaları için değil, aynı zamanda kripto piyasası için de iyi olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analistler, şu açıklamayı yapıyor:

Satış baskısının azalması, daha yüksek fiyatlara fırsatlar veriyor. Bu da aslında piyasa için çok iyi bir durum yaratıyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.