Bu Hafta SHIB, Bitcoin ve ETH İçin Bu 2 Büyük Olaya Dikkat!

Bu Hafta SHIB, Bitcoin ve ETH İçin Bu 2 Büyük Olaya Dikkat!

Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası, hafta sonu ivme kazandı. Toplam kripto pazarı bir kez daha 1 trilyon doların üzerine çıkararak güçlü bir ralliye girdi. BTC ve ETH, önceki haftayı çift haneli haftalık kazançlarla kapattı. Ancak önümüzdeki günlerde kripto alanında volatiliteye yol açacak gelişmeler var. İşte detaylar… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

 Bitcoin fiyatını etkileyecek gelişme: ABD TÜFE enflasyon verisi

Kripto piyasası, bu hafta gelecek ABD TÜFE enflasyon verileri öncesinde volatiliteye hazırlanıyor. BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 1’den biraz fazla arttı. Şu anda 21.863 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Diğer yandan, ETH yüzde 1.2 düştü ve 1.740 dolar seviyelerinde işlem görüyor. 13 Eylül Salı günü enflasyon verileri açıklanacak. Bazılarına göre daha yüksek enflasyon verisi, kripto piyasası rallisine gölge düşürebilir. Ayrıca, Fed’in faiz oranı kararını doğrudan etkileyebilir. Piyasa uzmanlarının çoğu, Fed’in bu ay 75 baz puanlık faiz artırımına gidebileceğine inanıyor.

Bununla birlikte, daha yüksek bir enflasyon verisi, Fed’i daha yüksek bir faiz artırımı ile daha sert olmaya zorlayabilir. Ancak bazı piyasa uzmanları, Fed’in faiz artırımlarının hızının önümüzdeki aylarda yavaşlayabileceğine inanmakta. Bunun da Bitcoin için net bir pozitif olabileceğini düşünmekte. City Index Ltd.’nin kıdemli piyasa analisti Tony Sycamore şunları söyledi:

Piyasa, bu amansız şahin Fed konuşmasından birkaç haftalığına ara verdiğini ve merkez bankası faiz artırımlarının hızının muhtemelen yavaşlayacağını biliyor.

Ethereum Merge için beklentiler

Bu sırada, Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi Ethereum Merge’den sadece üç gün uzaktayız. Piyasada karışık heyecan ve endişe duyguları var. Ethereum Merge yükseltmesindeki herhangi bir darbe piyasayı endişelendirmek ve ETH fiyat rallisinde bir yavaşlama getirmek için yeterli olacaktır. Bununla birlikte, son birkaç haftadaki testnet gelişmeleriyle işler oldukça iyi ve sorunsuz gidiyor. Fundstrat Global Advisors LLC’nin dijital varlık stratejisi başkanı Sean Farrell, Bloomberg’e şunları söyledi:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.