Bu Hafta Bitcoin İçin İzlemeniz Gereken Olaylar ve Metrikler!

Bu Hafta Bitcoin İçin İzlemeniz Gereken Olaylar ve Metrikler!

Geçen hafta, uzun vadeli holder’lar nihayet 23.000 dolar fiyat seviyelerinin altında 178.000’den fazla Bitcoin (BTC)’yi tasfiye etmekten vazgeçti. Piyasa analistleri, yatırımcılardan son yükselişin ardından temkinli iyimserliği sürdürmelerini istiyor. Öte yandan, küresel makro görünüm hala iyi durumda değil.

Bitcoin için izlenecek önemli olaylar ve on-chain veriler

Geçen hafta, Bitcoin yatırımcıları için bir başka acımasız düzeltme haftasıydı! Geçen hafta sonu, BTC fiyatı, gerçekleşen büyük tasfiyelerin ortasında 18.000 doların altına düştü. Kripto piyasaları için likidite krizi yakın zamanda bitecek gibi görünmüyor. Celsius Network’ten sonra, Solana tabanlı merkezi olmayan protokol Solend başka bir likidite kriziyle karşı karşıya.

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin Cumartesi gününün düşük seviyesinden kısmen toparlandı. Bununla birlikte, yatırımcı güveni şimdilik düşük görünüyor. Basın zamanı itibariyle BTC, 9.963 dolarlık bir fiyatla %1,7 artışla işlem görüyor. Piyasa değeri ise 381 milyar dolar seviyesinde.

Bitcoin’in kapitülasyona girmesi, madencilerin tasafiyesi ve uzun vadeli holder’ların kayıp rezervasyonu yapmasıyla on-chain bazı önemli gelişmeler oldu. Ayrıca, küresel makro gelişmeler BTC momentumu hakkında karar vermek için karar vermede ağırlık yaratmaya devam edecek.

Bitcoin için on-chain önemli gelişmeler

On-chain veri sağlayıcı Glassnode, son üç günün tarihteki en büyük USD cinsinden Bitcoin kaybına tanık olduğunu bildirdi. Açıklamada, “7,325 milyar doların üzerinde BTC kaybı, daha yüksek fiyatlarla biriken kripto paraları harcayan yatırımcılar tarafından kilitlendi” deniliyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.