Bu Hafta 9 Gelişmeye Odaklanın: Bitcoin Fiyatını Etkileyecek!

Bu Hafta 9 Gelişmeye Odaklanın: Bitcoin Fiyatını Etkileyecek!

Bitcoin (BTC), haftalık kapanışın boğaların umudunu artırması ve birkaç haftalık olumsuzluğu ortadan kaldırmasıyla bu hafta mücadele havasında. Peki, fiyatlar daha yükseğe çıkabilir mi?  Fiyatları neler etkileyebilir? Kriptoks.com olarak, bu hafta Bitcoin’i ve genel olarak kripto para piyasasını etkileyebilecek başlıkları derledik. İşte detaylar…

Bitcoin, büyük çöküşü atlatmış görünüyor

Bitcoin hafta sonu boyunca 40.000 dolara destek olarak tutuldu. Analistler, ileriye dönük daha uzun vadeli bir temel olarak 41.000 doların oluşturulmasını istiyordu. Trader ve analist Pentoshi Pazar günü, “İşleri şöyle görüyorum. BTC 39 bini tuttuğu sürece (önceden belirtildiği gibi), yıllık açılış gelecek,” ifadelerini kullandı. Ancak altcoin’lerin yüzde 80’inin BTC performansının geride kalacağını, yüzde 20’sinin takip edeceğini düşünüyor.  2022 için yıllık açılış, 46.200 dolar civarında. Diğer analist ve trader Credible Crypto, son eylemin, Bitcoin’in birkaç yıl öncesine uzanan bir dizi dürtü hareketinde beşincisine başladığına dair kanıt sağlayabileceğine inanıyor.

ABD’de Ocak ayı TÜFE verileri açıklanacak

Hisse senetleri geçen hafta Bitcoin’in 30.000-40.000 dolarlık koridordan çıkışı için sıçrama tahtası oluşturdu. Büyük teknolojiler arasında hikaye, Amazon’un kazançlarından ve Meta’nın kayıplarından biriydi ve Bitcoin’in nihayetinde kendi avantajına kullandığı ilginç bir ikilem sağlıyordu. Petrol kendi kazanımlarını sürdürdüğü ve enflasyonist anlatı onunla birlikte yükseldiği için hisse senetleri yalnız değil. Tecrübeli trader Peter Brandt Pazartesi günü ABD tahvillerine bakarak “Enflasyon Fed’i mahvedecek. Enflasyon GERÇEK” dedi.

Enflasyonun geçen yüzyıldaki olaylarla karşılaştırıldığında son derece mütevazı kaldığını, ancak daha tırmanmak için uzun bir yol olabileceğini de sözlerine ekledi. Bu arada veriler, Bitcoin’in Nasdaq korelasyonunun yavaş yavaş azaldığını gösteriyor. Perşembe günü, rakamların tahminin dışında kalması durumunda enflasyon için daha fazla ters rüzgar sağlayabilecek Ocak ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verileri TSİ 16:30 civarında açıklanacak. Beklentiler aylık olarak yüzde 0.5, yıllık olarak ise yüzde 7.3 olarak açıklandı.

Stablecoin’lere yönelik rapor yayınlanacak

Temsilciler Meclisi Komitesi, yarın Türkiye saati ile 18:00’de dijital varlıklara yönelik bir toplantı yapacak. Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, toplantıda belirli bir fiat para birimine 1:1 oranda sabitlenmiş olan ve ABD’deki düzenleyicileri endişelendiren stablecoin’lere yönelik rapor sunacak.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.