Bu Haber Bitcoin, SHIB ve ETH’yi Dump’ladı: İşte Sıradaki!

Bu Haber Bitcoin, SHIB ve ETH’yi Dump’ladı: İşte Sıradaki!

Jeopolitik riskler arttıkça Bitcoin fiyatı ve kripto piyasası düştü. Rus ve Ukraynalı diplomatlar arasındaki ikinci tur müzakereler Perşembe günü anlaşma sağlanamadan sona erdi. Bu çıkmaz, piyasaları gergin tuttu ve altın ve ABD doları gibi geleneksel güvenli liman varlıklarındaki kazanımlara katkıda bulundu. Yazım sırasında, BTC 41.358 dolardan el değiştiriyor. Peki, sırada hangi seviyeler var? Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin ve altcoin’ler düşüş yaşıyor

Bitcoin fiyatı ve diğer büyük kriptolar Ukrayna’daki gelişmelerle düştü. Kripto piyasalarında, düşüş eğilimi azaldıkça geçen aydaki düzeltmenin dengelendiği düşünülüyor. Bazı analistler, özellikle Bitcoin için kalıcı uzun vadeli talep nedeniyle iyimser kalıyor. Yine de teknik göstergeler 46.000 dolarda güçlü direnç göstererek kısa vadede dalgalı ticaret koşulları yaratıyor.

Veri platformu Santiment, “Hem Bitcoin hem de Tether’in ilgili kaynakları son 30 günde düştü. BTC için bu bir süredir norm oldu. USDT için ise bu düşüş Şubat ayının başında başladı. 45 bin doların üzerine bir geri çekilme sinyali olarak izlenecek bir şey,” ifadelerini kullandı.

Sırada hangi seviyeler var?

Bitcoin aşağı yönlü bir düzeltme başlattı ve dolar karşısında 42.000 doların altında işlem gördü. Teknik analist Aayush Jindal’a göre trendin tersine dönmesini önlemek için BTC 40.000 doların üzerinde kalmalıdır.  Analiste göre Bitcoin şu anda 41.200 dolar destek seviyesini test ediyor. Fiyat 41.200 dolarlık desteğin üzerinde kalırsa, yeni bir artış girişiminde bulunabilir. Yukarı yönde, ilk direnç 42.000 dolar seviyesine yakın.

İlk kilit direnç 42.500 dolar seviyesine yakın. Öte yandan, 42.500 dolarlık direncin üzerinde net bir hareket, yeni bir artışın hızını ayarlayabilir. Fiyat 43.000 direnç bölgesini geçebilir. Jindal’a göre boğalar için bir sonraki büyük direnç 44.200 dolar seviyesine yakın olabilir. Analistin dikkat çektiği seviyelerin listesi ise aşağıdaki şekilde:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.