Bu Haber Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Çöküşe Sürüklüyor!

Bu Haber Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Çöküşe Sürüklüyor!

Bitcoin ve altcoin piyasası, Rusya’dan gelen haberlerle fena düştü. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Ukrayna’nın askerden arındırılması ve Nazilerden arındırılması için özel bir askeri operasyon” ilan etmesinden sonra Bitcoin’de keskin düşüş yaşanıyor. BTC fiyatı 34.300 dolara kadar geriledi. Kriptoks.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Rusya Ukrayna’ya savaş ilan ederken, Bitcoin, SHIB ve altcoinler çakıldı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ulusal bir yayında ordusunun Ukrayna’da “özel bir askeri operasyon” yürüteceğini  açıklamasının ardından küresel borsalar ve kripto para piyasaları düştü. Ukrayna’da güneş yükselmeye başladığında, Rus ordusu, başkent Kiev ve Harkov şehri de dahil olmak üzere ülkenin çeşitli bölgelerine füzeler fırlattı. Bitcoin (BTC) fiyatı bugün 34.300 dolara kadar geriledi. Bugün Ethereum (ETH), XRP ve BNB yüzde 12 düştü. Cardano, Dogecoin, AVAX ve SHIB ise yüzde 15’e varan oranlarda kayıplar yaşadı.

S&P 500 (GSPC) ve DJI son bir saatte yaklaşık %2 düştükçe,  oynaklık diğer büyük küresel finans endekslerinde yükseliyor. Hayatının ilk altı yılını Rusya’da Kolomna’da yaşayan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, sabah saatlerinde Rusça tweet attı (kaba bir çeviriye göre):

Putin’in Ukrayna ile olan anlaşmazlığa barışçıl bir çözüm olasılığını terk etmesine ve bunun yerine savaşa gitme kararına çok üzüldüm. Bu Ukrayna ve Rus halkına karşı bir suçtur. 

Очень расстроен решением Путина отказаться от возможности мирного решения спора с Украиной и вместо этого начать войну. Это преступление против украинского и русского народа.Хочу желать всем безопасности, хотя знаю, что не какой безопасности не будет.Слава Украине.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.