Bu Haber, Bitcoin Fiyatına Pik Yaptırdı! İşte Olanlar…

Bu Haber, Bitcoin Fiyatına Pik Yaptırdı! İşte Olanlar…

Bitcoin fiyatı 1.000 dolardan fazla yükselerek, önemli bir psikolojik direnç seviyesi olan 40.000 dolara yaklaşıyor. Putin’in Ukrayna ile görüşmelerde ilerleme kaydedildiğini açıklamasının ardından son bir saatte %2,2’nin üzerinde yükseldi.

Rusya-Ukrayna savaş diyaloğunda ‘olumlu değişimler’, Bitcoin fiyatına pik yaptırdı

TradingView’den alınan verilere göre, Bitcoin fiyatı Cuma günü 40.000 doların altında konsolide edilmeden önce kısa sürede 1.400 dolar yükseldi. Bu fiyat hareketi, gün içi en düşük seviye 38,347.43 dolardan %1,5’lik yükselişle gerçekleşti. Olumlu atmosfer, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Belaruslu mevkidaşı Aleksandr Lukashenko ile yaptığı görüşmede Ukrayna dinamiğinde “iyi gelişmeler” olduğunu açıklamasından kaynaklanıyor. Rusya’nın Interfax haber ajansına atıfta bulunan CNBC, Putin’in şunları söylediğini aktardı:

Tarafımızdan müzakerecilerin bana bildirdiği gibi bazı olumlu gelişmeler var.

Bununla birlikte, Rus birliklerinin sözde Kiev yakınlarında yeniden toplandığını ve bazılarının başkenti bastırmak için potansiyel bir baskı öngördüğünü de belirtmekte fayda var.

Putin’in ardından Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky bir açıklama yaptı. Daha önce müzakere için Putin’e başvurmuş olan Zelenski, savaşın dönem noktasına geldiğini söyledi:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.