Bu Gelişme, Bitcoin Fiyatını Fırlattı! İşte Olanlar ve Beklentiler

Bu Gelişme, Bitcoin Fiyatını Fırlattı! İşte Olanlar ve Beklentiler

Asya hisse senetleri ile yükselirken, kripto analisti William Suberg’e göre Bitcoin (BTC) için 41.000 dolarlık direnç, bir gecede kısa ama başarısız bir kırılmanın ardından belirleyici oluyor.

BTC olumlu haberlerin etkisiyle piyasalarla birlikte yükselişe geçti

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC), 16 Mart’ta Wall Street açılışından önce Asya ve Rusya’dan gelen iyi haberlerin hisse senetlerini yükseltmesiyle 41.000 doların üzerine çıktı. TradingView’den elde edilen veriler, Çin hükümetinin yeni ekonomik destek sözü vermesinin ardından Bitcon’in 41.000 doları koruduğunu gösteriyor.

Pekin, teknoloji hisselerinin özellikle kötü bir şekilde acı çekmesiyle Çin piyasalarında haftalarca süren çalkantılı hareketin ardından bu hamleyi duyurdu. South China Morning Post da dahil olmak üzere basın kuruluşlarının bildirdiğine göre, Başbakan Yardımcısı Liu He, hükümetin ‘piyasaların lehine olan politikaları aktif olarak uygulayacağını” söyledi. Sonuç, yerel piyasalarda güçlü bir sıçrama oldu, Hong Kong’un Hang Seng Endeksi gün içinde %20’nin üzerinde değer kazandı. Ekonomist Holger Zschaepitz, konuya ilişkin olarak şu paylaşımı yaptı:

ABD’de işlem gören Çin hisse senetleri, Pekin’in politika desteği sözü vermesiyle yükseldi. Hang Seng Tech endeksi %22 arttı. Çin’in en üst düzey politika yapıcısı, ülkenin ekonomiyi desteklemek ve sermaye piyasalarını istikrarlı tutmak için önlemler alacağını söyledi. Pinduoduo’nun ABD’de listelenen hisseleri %31, JD Alibaba’nın her ikisi de ~ %20 yükseldi.

US-listed Chinese stocks jump as Beijing pledges policy support. Hang Seng Tech index gained 22%. #China's top policymaker said country would roll out measures to boost the econ & keep its capital markets stable. US-listed shares of Pinduoduo jumped 31%, JD Alibaba both up ~20%. pic.twitter.com/oqshIalFJi

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.