Bu Esrarengiz Bitcoin Grafiği Yakında Olacakları Gösteriyor!

Bu Esrarengiz Bitcoin Grafiği Yakında Olacakları Gösteriyor!

Binlerce yıldır, İnkalardan Mısırlılara kadar dünyanın dört bir yanındaki kültürler, benzersiz özellikleri ve göreceli kıtlığı nedeniyle altını bir değer deposu olarak gördüler. Ancak bu günlerde, sarı metal bloktaki yeni bir çocuk olan Bitcoin ile bazı konularda rekabetle karşı karşıya.

Son zamanlarda, Bitcoin hiç altın gibi davranmıyor

Destekçileri tarafından genellikle “dijital altın” olarak tanımlanan kripto para birimi, altını tarihin en önemli sermaye koruyucularından biri yapan özelliklerden bazılarına sahip. Madenciliği zor, kıt ve belki de en önemlisi, değerli olduğuna inanan sadık bir takipçi kitlesine sahip.

Ancak son zamanlarda, Bitcoin hiç altın gibi davranmıyor. Aslında, daha çok bir teknoloji stoğu gibi davranıyor. Dijital varlığın fiyatı bugüne kadar %38’den fazla düşerken, altın fiyatları aynı dönemde %3 arttı. Ayrıca, yılın başından bu yana %25 değer kaybeden teknoloji ağırlıklı Nasdaq ile bir korelasyon göstermeye devam ediyor.

“Bitcoin, önemli bir yukarı yönlü potansiyele sahip”

Yine de, Bitcoin’deki son düşüş, bunu yapmak için bir marj kredisi alsa bile, destekçilerini kripto para birimini satın almaktan alıkoymadı. Ve şimdi Bitcoin, JPMorgan Chase de dahil olmak üzere Wall Street’teki bazı büyük isimlerden çok ihtiyaç duyulan desteği alıyor.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki yatırım bankasının stratejistleri, Çarşamba günü hazırladıkları bir notta, Bitcoin’in bu yılki düşüşten sonra “önemli bir yukarı yönlü potansiyele” sahip olduğuna inandıklarını söylüyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.