Bu Bitcoin Tahminlerine Dikkat: Büyük Short Zamanı Mı?

Bu Bitcoin Tahminlerine Dikkat: Büyük Short Zamanı Mı?

Kripto analisti Tony M’ye göre, Bitcoin (BTC), perde arkasında endişe verici sinyaller gösteriyor. Ayrıca, bazı analistler, Bitcoin’deki ‘rahatlama’ rallisinde daha derin bir geri çekilmenin tam zamanı olduğunu ileri sürüyor. Ancak 28.000 dolarlık yukarı yönlü hedefler masada kalmaya devam ediyor.

“Bitcoin fiyatı yol ayrımında”

Bitcoin fiyatı, son birkaç hafta içinde takdire şayan bir fiyat performansı gösterdi. Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, sadece iki ay önce 17.592’de düşük bir seviyeye tanık oldu. O zamandan bu yana 24.921 dolardan haftalık en yüksek seviyeye çıktı. %40’lık ralliye rağmen, yörünge düzgün bir yelkenli gemi olmadı. Birkaç teknik gösterge ve on-chain analiz araçları, zayıflama eğilimi fikrini karıştırıyor. Analist Tony M, şu analizlerini paylaşıyor.

Bitcoin fiyatı şu anda 24.238 dolardan müzayedede. Kâr getiren bir konsolidasyon, geçen haftaki tahmini 24.600 dolarlık hedefin yakınında ortaya çıkıyor. Göreceli Güç Endeksi klasik düşüş eğilimi gösteriyor. Ayrıca, hacim profili göstergesi büyük sermayeli oyuncuların ilgi eksikliğini gösteriyor.

Ek olarak, Santiment’in Aktif İşlem Göstergesi BTC fiyatı, günlük işlemlerde önemli bir artış gösterdi. 4 Mayıs, 14 Mayıs ve 24 Haziran’da gösterge, her seferinde benzer bir düzensiz yükselişe işaret etti. Ardından kısa bir süre sonra Bitcoin fiyatında minimum %20’lik bir düşüş yaşandı.

Bitcoin fiyatının hala 26.800 dolara yükselmesi mümkün. Ancak ayı eğilimi senaryosunun erken saatlerinde 23.149 doların altında bir günlük kapanış olacak. Ayılar söz konusu fiyat hareketini üretebilirse, mevcut Bitcoin fiyatından %20’ye varan bir düşüşle sonuçlanan 18.500 doları hedefleyen bir satıcı çılgınlığına neden olması muhtemel.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.