Bu Bitcoin Tahminleri Ürküttü: 17 Bin, 12 Bin ve 10 Bin Dolar!

Bu Bitcoin Tahminleri Ürküttü: 17 Bin, 12 Bin ve 10 Bin Dolar!

Bir analist, Bitcoin fiyatındaki son artışa rağmen 10 bin doların hala masada durduğunu söylüyor. Bir başka analist ise 17 bin doların yeniden test edilmesinin mümkün olduğunu kaydediyor.

“Bitcoin için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi 12.000 dolar”

InTheMoneyStocks’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, seviyenin üzerinde toparlanma belirtileri göstermesine rağmen çok iyimser değil. Soloway, Bitcoin (BTC)’nin 20.000 doların altında daha fazla düzeltme için uygun olduğunu savunuyor.

Soloway, Bitcoin için bir sonraki olası aşağı yönlü fiyat hedefinin 12.000 dolar olacağını belirtiyor. Ancak tarihsel eğilimlere dayanarak 10.000 dolara kadar düzeltme olasılığını dışlamıyor. Strateji uzmanına göre, Bitcoin’in tüm zamanların değerine yönelik önceki yörüngesinin, aşağı yönde de yansıtılabilir. Ayrıca, mevcut yüksek enflasyon ve faiz artışı ortamının BTC’nin aşağı yönlü projeksiyonunu zorlaştırdığını söylüyor. Analist, Şu değerlendirmeyi yapıyor:

10.000 doların altına düşmemizin çok olası olduğunu kabul etmek önemli. 2018 ve 2019’da 3.500 dolar civarında olan en düşük seviyeleri görmemeyi tercih edersiniz. Bunun yanı sıra, BTC için bu yeni eşi görülmemiş bir ortam. Fed ve yaptıkları nedeniyle. Parayı sistemden çekiyorlar. Bu yüzden bunun çok zor bir yolculuk olması muhtemel.

Bitcoin’in yeni dip noktası

Bununla birlikte Soloway, Bitcoin 20.000 doların üzerinde tutarsa, daha fazla boğa çekeceğini söylüyor. Bunun da onu tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru iteceğini kaydediyor. Strateji uzmanına göre, fiyatı 20.000 doların üzerinde tutmak, muhtemelen Bitcoin’in yeni dibi hakkında genel bir piyasa hissiyatı sunacak.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.