Bu Bitcoin Modeli, Ekim’e Kadar Görülecek Seviyeleri Belirledi!

Bu Bitcoin Modeli, Ekim’e Kadar Görülecek Seviyeleri Belirledi!

Kripto analisti Yashu Gola’ya göre, Bitcoin’in fiyat grafiğinin, klasik boğa teknik modeline dayalı olarak 28.000 dolarlık bir hedefi var. Bitcoin, 69 bin dolarlık Kasım 2021 zirvesinden %70 düştü. Bununla birlikte analist, BTC’nin son üç haftadaki toparlanma hareketinin, 3. çeyrekte daha fazla yükseliş olasılığını artırdığını kaydediyor. Yashu Gola’nın analizlerini ve tahminlerini okuyucularımız için hazırladık.

Bitcoin %30 fiyat rallisine bakıyor

Yükseliş argümanının merkezinde ‘Adem-ve-Havva çift dip’ adı verilen teknik bir model var. Özellikle yapı, fiyat iki dip ve toparlanma döngüsü oluşturduğunda ortaya çıkar. ‘Adam’ adı verilen ilk döngü sivri bir tabana sahipken, ‘Havva’ adı verilen diğeri yuvarlak şekillidir. Ayrıca, her iki döngünün tepe noktaları ortak bir direnç çizgisi oluşturur.

Adem-ve-Havva modeli, fiyat direnç çizgisinin üzerine çıktıktan sonra işlem hacminde bir artışla birlikte çözülür. Teknik analizin bir kuralı olarak, koparmanın hedefi tipik olarak, modelin en alt noktası ile direnç çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit bir uzunluğa gelir.

Teknik açıklamalar göz önüne alındığında, BTC Adem-ve-Havva model kırılmasına yaklaşıyor. Fiyatın yapının direnç çizgisinin üzerinde kapandığını varsayalım. Ardından, rallisini 28.000-28.500 dolara devam etme olasılığı daha yüksek olacak. Bu, mevcut fiyat seviyesinden ölçüldüğünde, 2022 üçüncü çeyrekte %30’un üzerinde ralli anlamına geliyor.

Çakışan fiyat sinyali 16 bin doları hedefliyor

Bununla birlikte, daha büyük zaman dilimlerinde farklı bir durum var. Adem-ve-Havva boğa yapısı, önümüzdeki günlerde Bitcoin için daha fazla acı öneren başka bir teknik kurulumla çelişiyor gibi görünüyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.