Bu Bitcoin Borsası Hacklendi: İşlemler Askıya Alındı

Bu Bitcoin Borsası Hacklendi: İşlemler Askıya Alındı

Nomad ve Solana’da arka arkaya yaşanan güvenlik zafiyetleri nedeniyle kripto ekosistemi bu hafta büyük sarsıntılar yaşadı. Bu kez hedefte ZB Borsası vardı. Benzer bir saldırıda, Bitcoin borsasının para kaybettiği iddia ediliyor.

ZB kripto borsası hacklendi, 3,60 milyon dolarlık varlık çalındı

Güvenlikten taviz ve bunun sonucunda ortaya çıkan etki henüz tespit edilmedi. Bununla birlikte, şüpheler kesinlikle endişelerin artmasına neden oluyor. Fon kaybını içeren saldırılar kripto ekosisteminde yeni değil. Ancak bu tür bir dizi olayın mevcut senaryoda büyük etkisinin olması mümkün.

Son olarak, ZB Bitcoin borsasına yapılan bir saldırı, yaklaşık 3,60 milyon dolarlık varlığın kaybolmasına yol açtı. Kripto ile ilgili Twitter hesabı CertiK Alert’e göre, borsa saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanları, daha sonra kripto varlıkları kendi cüzdanına aktardı. Açıklamalar göre hack, 3,60 milyon dolar değerinde 2224 ETH’nin kaybına neden oldu. CertiK Alert, konuya ilişkin olarak şu paylaşımı yaptı:

ZB borsası saldırıya uğradı ve 2224 ETH (yaklaşık 3,60 milyon dolar) bilgisayar korsanlarının cüzdanına aktarıldı. Fonlar şu anda EOA 0x2644’te. Büyük olasılıkla Tornado Cash’e gönderilecek.

Hackerlar, Nomad saldırısında, köprü protokolünden yaklaşık 200 milyon dolar çaldı. Tanımlanan 41’den fazla adresten bilgisayar korsanları milyonlarca doları kendi hesaplarına aktardı. Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere Çarşamba günü, Solana’da 7.000’den fazla cüzdanın güvenliğinin ihlal edildiği ileri sürüldü. Bu saldırıda, bilgisayar korsanları en az 8 milyon dolarlık kripto varlığı çalmayı başardı.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.