Bu 6 Grafiğe Bakın: Bitcoin Kapitülasyonu Mu Geliyor? 

Bitcoin (BTC) fiyatı, 30.000 dolarlık düşük bölge etrafında hareket ediyor ve traderları dibin olduğuna inanmaya teşvik ediyor. Ancak Glassnode’dan gelen veriler başka bir nihai satış konusunda uyarıyor.

“Veriler, piyasanın son bir kapitülasyon olayı için hazırlandığını gösteriyor”

Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, 2021 boyunca fiyatları yeni zirvelere taşıyan boğa piyasası coşkusu, 1 Ocak 2021’den bu yana alım yapan herhangi bir Bitcoin (BTC) alıcısı için piyasa durgunluğuna yol açtı. Glassnode’dan gelen veriler, bu alıcıların ‘artık su altında’ olduğunu ve piyasanın son bir kapitülasyon olayı için hazırlandığını gösteriyor.

Ağın toplam gerçekleşmemiş kârını ve zararını piyasa değerinin bir oranı olarak ölçen bir metrik olan NUPL, önceki ayı piyasalarındaki kapitülasyon öncesi aşamalara eşdeğer bir piyasa yapısına benzer şekilde, piyasa değerinin %25’inden azının kârda olduğunu gösteriyor.

Uzmanlara göre, önceki kapitülasyon olaylarına dayanarak, mevcut seviyelerde benzer bir hareket meydana gelirse, Bitcoin fiyatı “tam ölçekli bir kapitülasyon senaryosunda” 20.560 ila 25.700 dolar arasında bir fiyat aralığına düşebilir.

Bitcoin için dip fiyat hangi seviyede?

Kripto piyasası açıkça ayı piyasası bölgesinde işlem görürken, herkesin aklındaki soru “dip nerede?” Bazı olası rehberlik sağlamaya yardımcı olabilecek bir ölçüm, fiyat ile 200 günlük hareketli ortalama arasındaki oranı izleyen bir osilatör olan Mayer Multiple.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.