BTC, XRP, LUNA, SOL, ADA, DOGE ve 4 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler!

BTC, XRP, LUNA, SOL, ADA, DOGE ve 4 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler!

Kriptoks.com olarak bu yazımızda kripto analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, ETH, BNB, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE coinlerine dair tahminlerine yer veriyoruz. Analistin tahminleri kesinlik taşımamakta olup her bir yatırımcının kendi araştırmasını yapmasını öneriyoruz.

BTC için genel görünüm nasıl?

Piyasa hissiyatı olumsuz olmaya devam ediyor, ancak Bitcoin ve altcoinler daha düşük seviyelerde alımlara tanık oluyor, bu da dibin yakın olduğunun bir işareti olabilir. Rusya ve Ukrayna arasındaki jeopolitik gerilim, yatırımcıların güvenli liman varlıkları aramasına neden oldu. Kripto yatırımcılarının beklentilerinin aksine, Bitcoin (BTC) altınla birlikte yükselemedi ve ABD borsalarıyla yakından ilişkili olmaya devam ediyor. On-chain veriler, yatırımcıların uzun vadede Bitcoin biriktiriyor olabileceğini gösteriyor.

BTC, son birkaç haftadır bir üs oluşturmaya çalışıyor. Boğaların destek çizgisine düşüşlerde alım yapması ve ayıların direnç çizgisine doğru rallilerde satış yapmasıyla fiyat yükselen bir kanalın içinde kaldı. Çapraz hareketli ortalamalar ve 45’e yakın göreceli güç endeksi (RSI), ayılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. 37.000 dolarlık acil destek tutamazsa, BTC/USDT çifti kanalın destek hattına düşebilir. BTC için bu seviyeden güçlü bir toparlanma, boğaların daha düşük seviyelerde biriktiğini gösterecek. Boğalar daha sonra fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa parite kanalın direnç çizgisine yükselebilir.

ETH için gelecek seviyeler

Eter (ETH), 6 Mart’ta simetrik üçgen formasyonunun destek çizgisinin altında kırıldı ve kapandı, bu da devam formasyonunun ayılar lehine çözüldüğünü gösteriyor. Boğalar düşüşü satın aldı ve fiyatı tekrar üçgene itmeye çalışıyor. Bunu başarırlarsa, mevcut çöküşün bir ayı tuzağı olabileceğini düşündürür. Hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma ve kapanış, ETH/USDT çiftini psikolojik seviyeye 3.000 dolara ve daha sonra simetrik üçgenin direnç çizgisine itebilir. Tersine, fiyat düşerse ve 2.491 doların altına düşerse, destek bölgesine 2.300 dolar ile 2.159 dolar arasında bir düşüş olasılığı artar. Bu, boğaların savunması için önemli bir bölge çünkü eğer çatlarsa satış yoğunlaşabilir ve düşüş trendi devam edebilir.

BNB/USDT. BNB, 4 Mart’ta 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) (387 dolar) altına düştü. Boğalar, 5 ve 6 Mart’ta fiyatı tekrar seviyenin üzerine çıkarmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, BNB/USDT çifti 350dolar’da güçlü desteğe düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü bu seviye kırılırsa, düşüş 330 ila 320 dolar arasındaki güçlü destek bölgesine kadar uzayabilir. Tersine, fiyat yükselir ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi 425 dolara ve daha sonra 445 dolara itmeye çalışacak. Bu seviye güçlü satışları çekebilir, ancak boğalar bu direnci aşarsa yukarı hareket 500 dolara ulaşabilir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.