BTC, Solana ve Bu 8 Altcoin’e Bakın: Analist Seviyeleri Verdi!

BTC, Solana ve Bu 8 Altcoin’e Bakın: Analist Seviyeleri Verdi!

Bitcoin (BTC) ve Solana (SOL) gibi büyük altcoin’ler toparlanmaya çalışıyor ancak, herhangi bir kırılmanın en olası sonucun, daha yüksek seviyelerde güçlü satışların olması gibi görünüyor. Genellikle Bitcoin ile ters orantılı olan yükselen ABD doları endeksi (DXY) satıcıların lehine. Kripto para birimleri son birkaç gündür alıcı tarafta olmasına rağmen, Bitcoin sahipleri uzun vadeli yükseliş tahminlerine odaklanıyor ve kısa vadeli zayıflığı görmezden geliyor. Bitcoin ve Solana gibi büyük altcoin’lerde daha fazla düşüş, uzun vadeli yatırımcılardan alımları çekebilir mi? Göz önünde bulundurulması gereken temel seviyeler nelerdir? Kriptoks.com olarak, analist görüşlerini ve fiyat analizlerini aktarıyoruz

İşte Bitcoin, Solana ve bu 8 altcoin için yapılan fiyat analizleri: Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)

Bitcoin, 2 Nisan’da 38.536 dolar seviyesindeki kilit desteğin altına düştü, ancak ayılar avantajlarını geliştiremedi. Günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, yükselen kanalın destek çizgisi yakınında güçlü alımlar olduğunu gösteriyor. Alıcılar şimdi fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (40.974 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa BTC/USDT çifti 43.000 dolara yükselebilir. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, hissiyatın negatif kaldığını ve ayıların güçlü genel direnç seviyelerine rallilerde satış yaptığını gösterecek. Parite daha sonra kanalın destek hattına düşebilir. Kanalın altında bir kırılma ve kapanma, satışı hızlandırabilir ve parite 34.300 dolar ile 32.917 dolar arasındaki güçlü destek bölgesine kayabilir. Boğaların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor.  Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Etherereum (ETH), 21 Nisan’da 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (3.022 dolar) altında kırılıp kapandı ve zayıflığı işaret etti. Alıcılar, 22 Nisan’da fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine geri çekmeye çalıştı ancak başarısız oldu ve bu, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini düşündürdü. Ayılar, 25 Nisan’da fiyatı 2.883 dolardan kilit desteğin altına çekti ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların agresif bir şekilde daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (3.045 dolar) üzerine çıkarsa, ETH/USDT çifti 3.200 dolara yükselebilir ve ardından 200 günlük SMA’ya (3.477 dolar) yükselebilir. Tersine, fiyat psikolojik seviyeden 3.000 dolara düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerden satmaya devam edeceği anlamına gelir. Parite 2.797 doların altına düşerse parite yükseliş çizgisine düşebilir.

BNB ve Ripple (XRP)

BNB, 25 Nisan’da 391 dolar seviyesindeki anlık desteğin altına kırdı ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösteriyor. Fiyat 391 doların üzerinde kalır ve kapanırsa, boğalar BNB/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın (411 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 445 dolardan genel dirence yükselebilir. Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse ve 382 doların altına düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterir. Bu, pariteyi 350 dolardan güçlü desteğe çekebilir. Negatif bölgedeki aşağı eğimli 20 günlük EMA ve göreceli güç endeksi (RSI), ayıların bir avantajı olduğunu gösteriyor.

Ripple (XRP), 25 Nisan’da 0,69 dolardan güçlü desteğin altına düştü. 20 günlük EMA (0,74 dolar) düştü ve RSI aşırı satım bölgesine yakın, bu da ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,69 doların altında kalırsa, XRP/USDT çifti 0,62 dolardan kilit desteğe düşebilir. Fiyat bu seviyeden toparlanır ancak 0,69 doların üzerine çıkmazsa, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösterir. Bu, 0,54 dolardan güçlü desteğe düşme olasılığını artıracak. Tersine, fiyat yükselir ve 0,69 doların üzerine çıkarsa, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiği anlamına gelir. Parite daha sonra tekrar 50 günlük SMA’nın (0.78 dolar) üzerine çıkmayı deneyebilir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.