BTC, SHIB Değil! Ünlü CEO: Bu Çok Kâr Getirecek!

“Altın, gençler de dahil olmak üzere madenciler için iyidir, büyük kazançlar elde edilebilir” diyen First Mining Gold Corp. CEO’su Dan Wilton’a göre, altın fiyatları son iki yılda yükseldi ve bu, artan maliyetlere rağmen madenciler için iyi. Öte yandan bu dönemde Bitcoin (BTC) fiyatı zirvelere tırmansa da, zirvedeki değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Dijital altın BTC gerilerken, altın orta vadede iyi performans gösterdi

First Mining Gold, Ontario ve Quebec’teki altın madenciliği projelerine odaklanan bir altın geliştiricisi. Şirketin Springpole Projesi’nin 3,8 milyon ons altına sahip olması bekleniyor. Wilton, orta vadede altının iyi performans gösterdiğini söylüyor:

Bu enflasyonist aşamaya giriyoruz ve aslında altın fiyatını gördünüz, bilirsiniz, 2019’da olduğu yerden 1.300 dolar seviyesinde yükseldi. Biliyorsunuz, şimdi altın 1.800 dolarda ve birkaç kez 2.000 dolar, 2.100 doları test etti.

Wilton, sondaj müteahhitleri, malzeme ve enerji maliyetleri de dahil olmak üzere madencilik maliyetlerinin arttığını belirtiyor. Ayrıca madencilik endüstrisindeki demografiye dikkat çekiyor:

Gençleri sanayide çalışmaya çekmek gerçekten zor ve iki haftalık izinli, uzak bir kampta rotasyona gitmek ve çalışmak isteyen insanları çekmek giderek zorlaşıyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.