BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Tahminler!

BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Tahminler!

Kriptoks.com olarak bu yazımızda analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, ETH, BNB, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT ve DOGE’ için yaptığı tahminleri ele alacağız. Traderlar her rallinin zirvesini satmaya devam ediyor ve bu da Bitcoin fiyatında ve birkaç büyük altcoin’de keskin bir geri çekilmeye neden oluyor. Her yatırımcıya kendi araştırmasını yapmasını tavsiye ediyoruz, çünkü analistlerin tahminlerinin gerçekleşme olasılıkları oldukça düşüktür.

Analistin BTC için yorumları

BTC/USDT. Bitcoin (BTC) ve birkaç büyük kripto para birimi son yükselişin ardından kâr rezervasyonlarına tanık oluyor. Fitch Ratings baş ekonomisti Brian Coulton, çekirdek enflasyonun 2022’de yüksek kalmasını ve Fed’in faiz oranını 2022’nin sonuna kadar %3’e çıkarmasını bekliyor. BTC, 2 Mart’ta 45.400 dolardan düştü ve bu, ayıların genel direnci 45.821 dolardan koruduğunu gösteriyor. Boğalar daha sonra fiyatı 45.821 dolarda genel direnç bölgesinin ve yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine itmeye çalışacak.

 Başarılı olurlarsa, BTC /USDT çifti bir sonraki büyük dirence doğru 52.088 dolardan yükselebilir. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, tüccarların daha yüksek seviyelerde satış yaptığı anlamına gelir. Bu, 37.000 dolara ve ardından kanalın destek hattına olası bir düşüş için kapıları açabilir. Düz 20 günlük üstel hareketli ortalama (40.899 dolar) ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi (RSI), birkaç günlük menzile bağlı eylem önermektedir.

ETH ve BNB için seviyeler

ETH/USDT. Ether (ETH), 28 Şubat’ta 50 günlük basit hareketli ortalamanın (2.838 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, ancak ayılar psikolojik seviyeyi 3.000 dolarda başarıyla savundu. ETH/USDT çifti artık simetrik üçgenin destek çizgisine düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek çünkü bu seviye kırılırsa satışlar yoğunlaşabilir. Fiyat üçgenin altında kalırsa, düşüş trendi devam edebilir. Parite daha sonra boğaların destek sağlamasının beklendiği yerde 2.300 dolara düşebilir. Alternatif olarak, fiyat destek çizgisinden yükselirse, boğalar pariteyi 3.000 dolarda genel direncin üzerine itmeye çalışacak ve üçgenin direnç çizgisine meydan okuyacak.

BNB/USDT. Boğalar Binance Coin‘i (BNB) 50 günlük SMA’nın (403 dolar) üzerine çıkarsa da, daha yüksek seviyeleri sürdüremediler. Bu, ayıların seviyeyi tüm güçleriyle savunduklarını gösteriyor. Satıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (391 dolar) altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışıyor. Bunu yaparlarsa, BNB/USDT çifti 350 dolardaki güçlü desteğe doğru düşebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, 50 günlük SMA artışının üzerinde bir kırılma ve kapanış olasılığı. Bu, 445 dolardan genel dirence olası bir ralli için kapıları açabilir. Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, yakın vadede menzile bağlı bir eylem önermektedir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.