BTC, ADA, DOGE, SOL ve Bu 6 Altcoin İçin Haftalık Tahminler!

BTC, ADA, DOGE, SOL ve Bu 6 Altcoin İçin Haftalık Tahminler!

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz gibi, Bitcoin (BTC) ve büyük altcoin’ler, 18 Nisan tariihinde acil destek seviyelerinin altına düştü ve Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcıların hala gergin olduğunu öne sürerek “aşırı korku” bölgesine düştü. BTCyıldan yıla yaklaşık yüzde 17 düşerken, Nasdaq 100 aynı dönemde yaklaşık yüzde 16 düştü ve bu ikisi arasında sıkı bir korelasyon olduğunu gösteriyor. Kripto fiyat hareketi düşüş eğilimini sürdürse de, kripto borsalarında Bitcoin’in azalan dengesi, uzun vadeli yatırımcıların tedirgin olmadığını ve mevcut her fırsatta birikmeye devam ettiğini gösteriyor. Satın alma daha düşük seviyelerde ortaya çıkabilir mi yoksa ayılar avantajlarını geliştirip fiyatları daha düşük seviyeye mi indirecek?

İşte BTC, ADA, DOGE, SOL ve 6 altcoin için yapılan fiyat analizleri

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür yükselen kanal formasyonu içinde işlem görüyor. Boğalar son birkaç gündür psikolojik seviyeyi 40.000 dolar seviyesinde savundular ancak güçlü bir toparlanma elde edemediler. Ayılar, BTC fiyatını 18 Nisan’da 39.200 dolarlık acil desteğin altına çekti, ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların daha düşük seviyelerde satın aldığını gösteriyor. Fiyat 40.000 doların üzerine çıkarsa, boğalar 50 günlük basit hareketli ortalamayı (SMA) (42.167 dolar) temizlemek için bir girişimde daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 43.900 dolara yükselebilir ve daha sonra 200 günlük SMA’ya (48.109 dolar) bir ralli girişiminde bulunabilir. Tersine, toparlanma 40.000 dolarda düşerse, ayıların bu seviyeyi dirence çevirdiğini öne sürecektir. Bu, kanalın destek hattına bir düşüş olasılığını artıracaktır. Boğaların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor çünkü altındaki bir kırılma BTC fiyatını 32.917 dolara olası bir düşüşün kapılarını açabilir.

Ethereum’a baktığımızda ise, 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (3.103 dolar) ile 50 günlük SMA (2.991 dolar) arasındaki sıkı aralıklı ticareti, 18 Nisan’da aşağı yönlü olarak çözüldü. Boğalar, fiyatı 2.950 dolarlık acil desteğin altına çekti. Aşağı eğimli 20 günlük EMA ve 40’ın altındaki göreceli güç endeksi (RSI), ayıların kontrolünde olduğunu gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın altında kalırsa, ETH / USDT çifti 2.817 dolara ve ardından yükseliş trendi çizgisine düşebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat yükselir ve 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların agresif ayıları tuzağa düşürmeye çalıştığını gösterecektir. 3.150 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düzeltmenin bitebileceğini düşündürebilir.

BNB ve Ripple (XRP)

BNB, 20 günlük EMA’dan (417 dolar) geri döndü ve 18 Nisan’da 50 günlük SMA’nın (407 dolar) altına düştü. Ancak günlük mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde alım yapmayı gösteriyor. Boğalar agresif ayıları tuzağa düşürmeye ve BNB / USDT çiftini 20 günlük EMA ile 427 dolar arasındaki bölgenin üzerine itmeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, parite 445 dolara doğru çıkışa başlayabilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Satıcılar daha sonra fiyatı 391 doların altına düşürmeye çalışacak ve 350 dolarlık güçlü desteğe meydan okuyacaklar.

Ripple (XRP) boğalarının ise, 16 Nisan’da, 50 günlük SMA’nın (0,78 dolar) üzerinde sürdürememesi, daha düşük seviyelerde satın almış olabilecek yatırımcıların satışlarını çekebilirdi. Fiyat düştü ve 17 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (0,76 dolar) altına indi. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, ayılar XRP / USDT çiftini 0,69 dolardaki güçlü desteğe batırmaya çalışacaklar. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviyedir, çünkü kırılırsa, satış yoğunlaşabilir ve parite 0,60 dolara düşebilir. 20 günlük EMA endeksi düşmeye başladı ve RSI indikatörü negatif bölgede seyrediyor ve bu da ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Bu olumsuz görünüm, fiyat mevcut seviyeden yükselirse ve 0,80 doların üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır. Bu, 0,85 dolara doğru bir hareketin yolunu açabilir.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.