“BTC 30 Bin Dolara Düşecek” Diyen 3 Analist, 4 Yatırımlık Altcoin Paylaştı!

“BTC 30 Bin Dolara Düşecek” Diyen 3 Analist, 4 Yatırımlık Altcoin Paylaştı!

Kripto ve hisse senetleri, Federal Rezerv’in şahin ekseni tarafından baskı altında kalmaya devam ediyor. 3 kripto traderı ve analisti, Bitcoin’in (BTC) yükseliş adımını sürdürmeden önce yakın vadede neden 30.000 dolara kadar düşebileceğini açıklıyor ve 2022’de radarlarında olan 4 altcoin projesini paylaşıyor. Biz de Kriptoks.com olarak analistlerin paylaşımlarını okuyucularımız için hazırladık.

Fed beklentileri, Bitcoin ve altcoin fiyatlarını da etkiliyor

Bitcoin ve Ethereum, geçen yılki fiyat seviyelerine benzer aralıklarda işlem görüyor, ancak kripto piyasasındaki yatırımcı duyarlılığı bu sefer daha farklı görünüyor. Bitcoin’in Aralık 2020’de 20.000 dolardan Ocak 2021’de 40.000 dolara hızlı yükselişi üzerindeki coşkunun yerini, lider kriptonun Kasım ayında 69.000 dolarda zirve yapıp yapmadığına dair dert aldı.

Covid-19 pandemisinin başlangıcından bu yana genişleyici para politikaları ve büyük mali teşviklerle beslenen finansal piyasalar, Federal Rezerv 8 trilyon dolarlık tahvil portföyünü azaltmaya hazırlanırken bu yıl üç veya dört faiz artışı ile karşı karşıya. ABD enflasyonunun yaklaşık kırk yılın en yüksek seviyesinde olmasıyla birlikte, bazı ekonomistler ve stratejistler 2022’de beş veya yediye kadar faiz artışı öngörüyorlar. LMAX Group’un pazar stratejisti Joel Kruger bir röportajda şunları söylüyor:

Kripto para birimlerinin geleneksel finansal piyasa alanındaki temellerle çok bağlantılı olduğu bir piyasa ortamındayız. Şu anda fiyat hareketine hakim olan şey de bu.

Genel olarak risk iştahı azaldıkça, traderlar buna göre pozisyon aldı. CoinDesk’e göre, Bitcoin’in satışlar ve alımlar arasındaki fiyat farklarını hesaplayan risk tersine dönüşleri pozitife döndü ve yatırımcılar arasında olası aşağı yönlü fiyat hareketlerine karşı korumalar için artan talebin sinyalini verdi. Bu arada, Pazartesi günü Glassnode araştırma notuna göre, Bitcoin’in tüm borsalarda sürekli vadeli açık faizi de tarihsel olarak yüksek bir seviye olan 250.000 BTC’ye çıktı ve bu da Nisan 2021’den bu yana ‘fiyat hareketinde büyük pivotlara’ yol açtı.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.