Borsalara Bitcoin Akıyor! Neler Oluyor? Kimler Satıyor?

Borsalara Bitcoin Akıyor! Neler Oluyor? Kimler Satıyor?

Bitcoin (BTC), Çarşamba günü geçici olarak 40.000 doların üzerine çıktıktan sonra 35.000 doların altına düştü. Lider kripto para birimi için dip seviyesi şimdilik 34.200 dolar.

Yatırımcılar borsalara Bitcoin yığıyor

On-chain veriler, borsalara yatırılan Bitcoin miktarının son birkaç günde arttığını gösteriyor. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre 6 Mayıs Cuma günü 66.615 BTC soğuk cüzdanlardan borsalara aktarıldı. Ocak ayından bu yana kaydedilen en yüksek seviye görüldü.

Bir diğer on-chain analiz platformu CryptoQuant, 5-6 Mayıs’ta, üç aydan kısa bir bekletme süresiyle borsalara 16.142 BTC girdiğini gösteriyor

Bu esnada, Bitcoin fiyatı 34 bin dolara yaklaşırken, popüler bir Twitter analisti olan Anbessa, 6 Mayıs’taki en son Twitter analizlerinde, “sahte” olarak tanımladığı Bitcoin satın almak için planlanan destek seviyesini vurguladı. Analistin işaret ettiği seviye 33.000 doların hemen altında başlayan bir bölge.

Borsalara akan BTC ne anlama geliyor? Daha fazla düşüş olabilir mi?

Bitcoin’in Nasdaq ile güçlü bağlantısı, hafta sonu düşüşlerinin Pazartesi günü borsada beklenen daha fazla düşüşü gösterebileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı. Oanda Research firmasının analisti Jeffrey Halley’e göre:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.