Borsalara 40 Bin Bitcoin Boşaltıldı! Neler Bekleniyor?  

Borsalara 40 Bin Bitcoin Boşaltıldı! Neler Bekleniyor?  

En son on-chain veriler, bireysel ve daha büyük yatırımcıların ilginç çıkışlarını ve son çöküş sırasında Bitcoin (BTC) varlıkları açısından davranışlarını ortaya koyuyor. IntoTheBlock verileri, 1 Mayıs’tan bu yana yaklaşık 40.000 BTC’nin borsalara girdiğini gösteriyor. Bu, satış baskısını artırsa da, Bitcoin aslında çok önemli bir işaret olan 28.000 doların üzerinde kalmayı başardığı için bazı iyi haberler var.

Bir haftada kripto borsalarına 40 bin Bitcoin (BTC) yatırıldı

Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, haftalarca 40.000 doların üzerine çıkamayan Bitcoin, geçen hafta Terra-LUNA-UST fiyaskosunun ortasında yörüngesini tersine çevirdi ve 15.000 dolar düşüşle Aralık 2020 sonundan bu yana en düşük fiyat pozisyonu olan 25.300 dolara bir noktada yaklaştı.

Bu, Covid-19 çöküşünden bu yana en yoğun “aşırı korku” seviyelerini gösteren Korku ve Açgözlülük Endeksi ile piyasalarda kitlesel paniğe yol açtı. Doğal olarak, birçok yatırımcı, genellikle ayı eğilimi olarak görülen borsalarda varlıklarını yatırmak için acele etti.

IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, trade platformlarına yaklaşık 40.000 BTC gönderildi. Analitik platformu, bunun ‘yaşamakta olduğumuz aşağı yönlü satış baskısı’ ile çakıştığını ileri sürüyor. Bu artan satış baskısına rağmen şirket, Bitcoin’in ‘28 bin doların üzerinde kalmayı başardığını’ açıkladı. Dahası, kripto para birimi birkaç gün önce 31.000 doların üzerine çıktı ancak yukarı doğru devam edemedi. IntoTheBlock, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Borsalara yapılan BTC mevduatı 11 Mayıs’tan bu yana önemli ölçüde arttı. Yaklaşık 40.000 BTC, borsalara giriş olarak tespit edildi. Bu, deneyimlediğimiz aşağı yönlü satış baskısı ile örtüşüyor. Buna rağmen, Bitcoin 28 bin doların üzerinde kalmayı başardı.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.