Borsa Yöneticisi: Bu Altcoin’ler, Bitcoin’i Tahtından Edebilir!

Borsa Yöneticisi: Bu Altcoin’ler, Bitcoin’i Tahtından Edebilir!

Büyük bir ABD kripto borsasının başkanına göre, Bitcoin (BTC), piyasa hakimiyetini Ethereum ve Solana gibi altcoin projelerine kaptırabilir. Yakın tarihli CNBC katılımında Brett Harrison, bunun nasıl olabileceğine dair düşüncelerini paylaştı. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Brett Harrison, altcoin piyasasının Bitcoin’i sömüreceğini söylüyor

FTX.US başkanı Brett Harrison, CNBC’nin Squawk Box ile yakın tarihli bir röportajda Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi akıllı sözleşme devlerinin lider kriptonun piyasa payını kestiğini ifade etti. Harrison’a göre, Bitcoin’in dominansı zamanla azalmaya devam edecek. Harrison, nasıl bir senaryo öngördüğünü paylaşıyor:

Bitcoin baskınlığından bahsettiğimizde, zaman içinde giderek azalan Bitcoin’den gelen piyasa değeri ve piyasa dalgalanmalarının yüzdesinden bahsediyoruz. Piyasa değeri açısından, Ethereum gibi altyapılar, Solana gibi diğer alternatif PoS Blockchain’ler ve diğer çeşitli alternatif teolojilerin yükselişte olduğu görülüyor. Zamanla, tüm piyasa payının giderek daha azının tek bir kripto para biriminden, yalnızca Bitcoin’den geldiğini göreceğiz.

Harrison, kurumsal yatırımcıların kripto piyasasına neden umdukları kadar hızlı girmediklerini tartışıyor. CEO’ya göre dünyanın en zengin yatırımcıları, kripto paralara yatırım yapmadan önce daha fazla düzenleyici netlik bekliyor:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.