Bomba İddia: Dev Balina, Tüm Bitcoin’lerini Boşaltmaya Hazırlanıyor!

Bomba İddia: Dev Balina, Tüm Bitcoin’lerini Boşaltmaya Hazırlanıyor!

Anonim kaynaklara göre, Terraform Labs CEO’su Do Kwon Bitcoin (BTC) portföyünü sıfıra indirmeyi planlıyor. Yazıya başlamadan önce bunların yalnızca bir iddia olduğunu ve çeşitli anonim kaynaklar tarafından bir medya kuruluşuna aktarıldığını belirtmekte fayda var. İşte detaylar…

İddialara göre Terraform CEO’su Bitcoin varlıklarını satacak

Birden fazla kaynağa göre, Koreli girişimci, Terra’nın Ponzinomik modelinin sürdürülemez olduğunun farkına vararak Bitcoin’i ve daha geniş kripto pazarını çökertmek istediğine karar verdi. Konuya aşina bir kaynak Crypto Briefing’e verdiği demeçte aşağıdaki ifadeleri kullandı:

UST’nin başarısızlığının kriptonun kendisinin başarısızlığına eşdeğer olduğu ve boyutları onun boyutu olmadığı için kimsenin onu Bitcoin’i çökertmekten alıkoyamayacağı hakkında konuşmaya devam etti. Ardından, LUNAtic olmayan birinin eğrinin sol tarafında nasıl başa çıktığı hakkında bir sürü tweet attı.

İddia, hayatı boyunca ABD düzenlemelerinden kaçınmak için Asya’da yaşayan Kwon’un, 2022 yılının ilk çeyreğinde kripto tarihinin en büyük boğa piyasasını canlandırdığı için övülmesinin ardından geldi. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Luna Foundation Guard, Terra’nın UST’sinin diğer tüm algoritmik stablecoin’lerle aynı kaderi karşılamasını engellemek için kurulmuş bir organizasyon. Kwon’un Terra’ya ve daha geniş pazarın gücüne olan inancı o kadar yüksekti ki, iki deneyimli traderla LUNA’nın Mart 2023’e kadar 88 doların üzerinde kalacağına dair 11 milyon dolara bahse girdi.

Satoshi Nakamoto’nun cüzdanı çalındı mı?

Luna Foundation Guard kısa süre önce dünyanın en büyük ikinci Bitcoin sahibi oldu. Ancak bu da tek başına piyasayı çökertmek için yeterli değil. Bununla birlikte, Kwon’un, arzın yaklaşık yüzde 5’ini oluşturan Satoshi Nakamoto Bitcoin cüzdanına erişmek için 500’den fazla Bored Ape Yacht Club NFT’sini çalan bir grup hacker’ı görevlendirdiği iddia edildi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.