Boğa Piyasası İçin Tarih ve Sıradaki Bitcoin Seviyesi Belli Oldu!

Boğa Piyasası İçin Tarih ve Sıradaki Bitcoin Seviyesi Belli Oldu!

Goldman Sach, Bitcoin (BTC)’nin 12.000 dolara kadar düşme olasılığı konusunda uyardı. Firmadan uzmanlar, BTC’nin düşüşünü tetikleyebilecek bir dizi makro gösterge olduğunu söylüyor. Jan Hatzius liderliğindeki Goldman Sachs ile çalışan ekonomistler, Fed Fon Oranının endişe verici hareketinin muhtemelen düşüşü tetikleyeceği görüşünde.

Fed Fon Oranı’nın BTC fiyatı üzerindeki etkisi

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere, uzmanlara göre, Fed bu ay faizleri %0,75 artıracak. Bununla birlikte, Kasım ayına kadar %0,5’lik bir artış daha gelecek. Ayrıca bu rakamlar, ekonomistlerin daha önceki %0,5 ve 0,25 tahminlerinin üzerindeydi.

Özellikle, Fed faiz artışının 2022’de Bitcoin fiyat hareketini tahmin etmede güçlü bir etkisi var. Fed oranında bir artış olduğunda, yatırımcılar genellikle daha az riskli yatırımlara kayıyorlar. Bu nedenle faiz artışı, onları BTC varlıklarından diğer “güvenli varlıklara” fon çekmeye zorluyor. Yatırımcılar, Fed oranı neredeyse sıfırdan yaklaşık %2,25-2,5’e yükseldiğinde BTC varlıklarından ciddi fon çekti.

Bu arada BTC’nin, 2022’de şiddetli bir dönem geçirdiğini belirtmek gerekiyor. Yıl içinde, BTC, yıl başından bugüne yaklaşık %60’lık bir düşüşe tanık oldu. Şimdi, 20.000 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin fiyatındaki düşüş, tüm kripto para alanında huzursuzluğu da tetikledi.

Bu huzursuzluk, kripto para alanındaki firmaların zor bir döneme girmesine neden oldu. Bu dönemde bazı projeler çöktü. Bazı önde gelen firmalar ise personellerinin bir kısmını işten çıkararak harcamalarını kıstı. Fırtınalı günler sona ermiş görünüyor. Ancak ortaya çıkan belirtilerin başka bir huzursuzluğu tetiklemesi olası.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.