Bloomberg: Rusya İstilası Bitcoin ve Bu Altcoin’leri Uçuracak!

Bloomberg: Rusya İstilası Bitcoin ve Bu Altcoin’leri Uçuracak!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, Bitcoin’in vadesinin yanı sıra hızla yükselen petrol fiyatları ve enflasyondan gelen desteği artırıyor. Bu konuda, yakın tarihli bir Bloomberg raporu, Rusya işgalinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarını yükseltebileceğini öne sürdü. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bloomberg raporuna göre Rusya istilası Bitcoin ve ETH fiyatını olumlu etkileyebilir

Bloomberg’in Crypto Outlook’un Mart sayısına göre, Doğu Avrupa’daki mevcut jeopolitik istikrarsızlığın tetiklediği enerji fiyatlarındaki artışlar, Bitcoin’in yeni bir varlık sınıfı olarak ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Raporda, Rusya-Ukrayna krizinin piyasaya etkileri hakkında şu ifadelere yer veriliyor:

Rusya-Ukrayna krizi, Bitcoin’in küresel dijital teminata yönelik evriminde bir dönüm noktası olabilir. Artan enerji maliyetleri, teknolojiyi benimsemenin avantajlarının yanı sıra Kuzey Amerika’nın net bir fosil yakıt ihracatçısı olarak rolünün bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor. Bitcoin, arz, talep, kabul ve insan yaratıcılığına bağlı olarak 2022’de ham petrol üzerindeki üstünlüğü geri alacak.

“Rusya istilası bu altcoin projesini uçarak”

Rapora göre, gerilim, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için en iyi platform olan Ethereum’un değerini artıracak. Bunun nedeni makro ekonomik faktörlere dayandırılıyor:

Ukrayna’daki çatışma, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların değerini ve yayılmasını artırabilir. 1 ve 2 numaralı kriptolar, artan durgunluk şansı ve artan enerji maliyetleri ile hisse senetlerinden daha iyi performans gösteriyor. Rusya ve Ukrayna arasındaki kriz, kripto paralar aracılığıyla dolar hakimiyetini güçlendirebilir.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.