Bloomberg: Bu Modele Göre, Bitcoin 26 Bin Dolara Düşebilir!

Bloomberg: Bu Modele Göre, Bitcoin 26 Bin Dolara Düşebilir!

Bitcoin, 24 saat içinde yüzde 15’lik düşüşün görüldüğü bir çöküşün ardından 40.000 doları geri almak için toplandı. Verilere göre, yazının yayınlandığı sırada, piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi, gün içinde yüzde 3.3’lük bir düşüşle 40.219 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu sırada bir Bloomberg raporuna göre  BTC’de düşüş görülebilir. İşte detaylar…

BTC fiyatı toparlanmaya başlıyor

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere en büyük kripto para birimi, Pazartesi günü Mayıs ortasından bu yana ilk kez 40.000 dolar seviyesinin altına inerek haftaya zorlu bir başlangıç ​​yaptı. Verilere göre son 24 saat içinde yaklaşık 439 milyon dolar değerinde kripto para birimi tasfiye edildi ve tasfiyelerin yüzde 88’i uzun pozisyonlardan oluşturuyor.

Öte yandan ABD Merkez Bankası’nın (FED) şahin dönüşü, aynı anda Bitcoin gibi riskli varlıklar üzerinde baskı uygularken dolar rallisini yeniden alevlendirdi. Doların yabancı para sepetine göre gücünü ölçen ABD doları endeksi (DYX), son zamanlarda 100’ün üzerine çıkarak iki yılın yeni zirvesine ulaştı. ABD borsası da Pazartesi günü Dow Jones Endüstriyel Ortalama endeksinin yüzde 1,89 düşmesiyle kırmızıyla kapandı.

Bloomberg raporu: Bitcoin 26.000 dolara gerileyebilir

Yakın tarihli bir Bloomberg raporuna göre, bir “düşüş bayrağı (bearish flag)” teknik modeli ortaya çıkarsa, Bitcoin fiyatı 26.000 dolara kadar düşebilir. Rapora göre, BTC şimdi yaklaşık 37.500 dolarlık önemli bir destek seviyesini test etme yolunda olabilir. Burada herhangi bir dayanak bulamamak boğalar için felaket olabilir.

Bu sırada kripto para piyasası, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin son 24 saatte yüzde 3,76 düşüşle 1.86 trilyon dolara düşmesiyle, kesinlikle kırmızıda kalmaya devam ediyor. Hem Bitcoin hem de Ethereum, son yedi gün içinde yüzde 13’ün üzerinde düşüş yaşadı. Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminden Solana ve Cardano, son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 6.4 ve yüzde 5.9 düşüşle en sert darbeyi aldı.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.