Bloomberg: Bitcoin’in Sıradaki Hamlesi Bu Seviyelere!

Bloomberg: Bitcoin’in Sıradaki Hamlesi Bu Seviyelere!

Hızlı fiyat artışı sonucunda piyasanın genel formu değişebiliyor. Bitcoin (BTC)’in günlük grafiğine göz attığımızda, piyasa genelinin tersine döndüğüne işaret edebilecek son derece sıra dışı bir teknik formasyon geliştiğini görüyoruz. Bir düşüş rallisinin sonunda, “ters baş ve omuzlar” görmek mümkün. Bloomberg analistleri, Bitcoin’in bu hamleyle daha yüksek seviyelere ulaşabileceğini düşünüyor.

Bitcoin (BTC)’in formasyonu piyasanın gidişatını değiştirebilir mi?

Bloomberg’in araştırmasına göre, Bitcoin’in formasyonu yeni yerel zirvelere giden potansiyel yolu gösterebilir. Tahminlere göre Bitcoin’in teorik hedefi 53.000 dolar. Bu senaryo, lider kripto boyun çizgisi direnç seviyesini aşmayı başarırsa gerçekleşecek. %18’lik fiyat artışı, son 100 gündür düzeltme modunda olan Bitcoin için riskli bir hamle. Böyle büyük bir artışla, mevcut geri dönüşün fiyat artışı yaklaşık %53 olacak.

Tam bir geri dönüş ve düşüşten 53.000 dolar çıkış olarak kabul edilirken, Bitcoin bu seviyeye ulaşsa bile hala ATH seviyesi 69.000 doların %20 altında işlem görecek.

Boyun çizgisinin kırılma ihtimali var mı?

Bitcoin’in yukarıda belirtilen direnç çizgisinin üzerine çıkıp çıkmayacağını kesin olarak bilmenin bir yolu olmasa da, teknik verileri karşılaştırmak için RSI ve hacim gibi indikatörleri kullanabiliriz. Yatırımcılar, açık pozisyona göre nakitlerini piyasaya döndürmek için acele etmiyorlar, bu nedenle işlem hacimleri hala eskisinden daha düşük, bu da analistlere göre kripto piyasası için olumlu bir indikatör değil. Göreceli güç endeksi (RSI) açısından, indikatörlerin değerleri şu anda tarafsız bölgede olup, piyasanın genişleme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

200 bin dolar hedefi mümkün mü?

Yakın tarihli CNBC Crypto World röportajında Fundstrat analisti Tom Lee, Bitcoin’de 200 bin dolar beklentilerini paylaştı. Lee’nin öne sürdüğü argümanlardan biri, lider kriptonun yönetilmesinin ve hareket ettirilmesinin “çok daha kolay” olduğunu içeriyor. Lee ayrıca, Bitcoin’in yüksek fiyatını benimsenmenin önündeki bir engel olarak nitelendirdi. Analist göre piyasanın BTC fiyatını Satoshi (stats) cinsinden vermesi faydalı olabilir. Kriptoks.com olarak aktardığımız Tom Lee analizlerinin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.