Bitcoin Zirvesini Bilen Analist: BTC’nin Dip Fiyatı Bu!

Bitcoin Zirvesini Bilen Analist: BTC’nin Dip Fiyatı Bu!

Yeni bir satışın yakın olduğuna inanan analiste göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 24 bin dolar ile yeni bir dip görebilir. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Mayıs 2021’de aynı analist, kripto para birimi fiyatlarındaki hareketleri analiz ederek, çöküşü doğru tahmin etmişlerdi. Şimdi ise ufukta yeni bir dip belirtileri gördüklerini söylüyorlar.

Analistlere göre Bitcoin fiyatı 24.000 dolarla dibe vurabilir

Dave the Wave, BTC fiyatındaki Mayıs 2021 çöküşünü doğru tahmin etmesiyle popüler olan ve önde gelen bir kripto para analistidir. Analist, BTC fiyatının 25.400 dolara ve çift tepe modelinin 69 bin dolara ulaştığı Mayıs 2021 çöküşünü önceden söylemişti. Doğru tahminleri ile popüler olan analist, yakın zamanda Bitcoin’in yeni bir fiyat tabanı oluşturacağına dair yeni ipuçları olduğunu söyleyerek düşüncelerini açıkladı.

Analist, Bitcoin fiyatının Mayıs dip seviyesine geri döndüğüne ve yakında tersine dönüp düşüşe başlayacağına inanıyor. Dave, 1,11 milyon Twitter takipçisine Bitcoin ticaretinin 48 aylık hareketli ortalamasına yakın olacağını öngördüğünü söyledi. Analiste, bu noktanın Bitcoin’in tarihsel olarak dibe vurma eğiliminde olduğu nokta olduğunu açıkladı ve sözlerine şöyle devam etti:

Muhtemelen, [bu metriğe dayanarak] bir ay daha… BTC fiyatı bu ay boyunca düşük seviyeleri yeniden test ederse beklediğiniz şey budur.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.