Bitcoin Yükselişi Sahteydi! 5 Analist, Bu Seviyeyi Bekliyor

Bitcoin Yükselişi Sahteydi! 5 Analist, Bu Seviyeyi Bekliyor

Haziran ayının ilk haftasının sonunda, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Endeksi 3 Haziran’ı yüzde 2.3’lük bir düşüşle kapatırken; S&P 500, değerinin yüzde 1.4’ünü kaybetti. Bu durum, küresel finans piyasalarına daha fazla acı getirdi. Kripto para piyasası daha iyi performans göstermedi ve veriler, sabah erken saatlerde Bitcoin (BTC)’i 30.000 doların üzerine çıkarma girişiminin, günlük 29.286 dolara düşüren bir satış dalgasıyla vurulduğunu gösteriyor. Peki, şimdi dar bir ticaret aralığında kalmış olan BTC’de neler bekleniyor? İşte analistlerin yorumları….

Bitcoin fiyatı alt aralıkta kaldı

Aşağıdaki grafiği yayınlayan kripto traderı Altcoin Sherpa’ya göre, Bitcoin’in mevcut aralığına geri kayması “beklenen” bir hareketti. Altcoin Sherpa, “mevcut seviyenin biraz daha altının muhtemelen uzun pozisyon açmak için daha iyi bir seviye” sunacağını belirtti. Ancak bu alanın dalgalı olduğunu ve seviyelerin kendisi için “çok net olmadığını” aktardı. Bu nedenle öncelikle 28.400 doları bekleyeceğini söyledi.

Trader ve analist ShardiB2 de benzer şekilde, “Elon, Dimon, Goldman, vb. ekonominin bir süre kötü olacağını söyleyerek piyasalarda ağırlık yaratacak” ifadelerini kullandı. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu isimler ekonominin iyiye gitmediğini düşündüklerini ve operasyonlarını buna göre şekillendireceklerini açıklamıştı. ShardiB2, Altcoin Sherpa’ya benzer bir şekilde, işlem aralığındaki fiyat düşüşünün gerçekleşeceğini bekliyor.  Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Müthiş değil, alt seviyelerdeki kanalımıza geri döndük… Burada ya tutunmamız gerekiyor ya da 28.6 dolara bir ziyaret uygun olabilir. Bu seviyenin altına inersek, bana göre, 25-26 bin dolar göreceğiz.

Analist: Bitcoin’in 32.400 dolara yükselişi sahteydi

İyi bir giriş için hangi seviyelere dikkat edilmesi gerektiğine dair daha fazla bilgi, “direnç olarak hareket eden önceki yüksek aralığın” altını çizen aşağıdaki grafiği yayınlayan EmperorBTC tarafından sunuldu. EmperorBTC, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.