Bitcoin Vurguncusunun Örgüt Şeması Çıktı: İşte Detaylar!

Bitcoin Vurguncusunun Örgüt Şeması Çıktı: İşte Detaylar!

2 milyar dolarlık Bitcoin vurgunu Thodex hakkında şirketin firari kurucusu Faruk Fatih Özer’in ve kardeşleri Güven Özer ve Serap Özer’in de bulunduğu 7 zanlının örgüt şeması olduğu ortaya çıktı…

Fatih Faruk Özer, yakınlarını da dolandırmış

Thodex dolandırıcılık soruşturmasının ardından, şüphelilerin ifadeleri su yüzüne çıktı. Şirketin firari kurucusu Faruk Fatih Özer’in kardeşi Serap zer, “şu anda işler pek iyi gitmiyor. Ya ortak bulunur ya da firma satılır” ifadeleriyle Bitcoin vurgunu öncesinde Fatih Özer’in durumunu aktardı. İfadesine göre Fatih Özer’in koruması ile şoförü Mehmet Ç. bile Özer tarafından dolandırıldı. Faruk Fatih Özer’in ağabeyi şüpheli Güven Özer ise kardeşinin şirketin yüzde 50’sini devretmeyi planladığını anlattı. Özer’in korumasına “Borcunuz var. Kripto para yükseliyor ve üçe bir geri dönüş bekleyebilirsiniz” dediği öğrenildi. Sanıklardan koruma görevlisi Cem U., elindeki altın ve dövizi kaptırdığını iddia ederek kendisinin de mağdur olduğunu belirtti.

Bitcoin vurgunun örgüt şeması

Savcılık, zanlıların örgütteki konumlarını tek tek belirledikten sonra Thodex adı altında firari Faruk Fatih Özer için kâr amaçlı suç örgütü kurduklarını açıkladı. Özer’in örgütün lideri ve yöneticisi olduğunu, yönetici ve üye olarak görev yapacak kişileri seçtiğini, bu kişileri örgütün misyonuna uygun olarak görevlendirdiğini ve işi aralarında bölüştürdüğünü vurguladı. Ayrıca, kurum yönetici ve üyelerinin, kalıcı müşteri kazanmak ve mevcut müşterilerin sistemde kalmasını sağlamak için halihazırda tüketici olan arkadaşlarını sisteme yönlendirmeleri karşılığında tüm işlemlerden komisyon ve kar elde etmeyi teklif ettikleri ortaya çıktı. Daha fazla tüketici çekmek için dolandırıcılık yapıldığı itiraf edildi.

Aralarında Faruk Fatih Özer’in kardeşleri Güven Özer ve Serap Özer’in de bulunduğu 7 zanlının kurduğu suç örgütünün amaçları doğrultusunda emir verebildiklerini ve örgütün hiyerarşik yapısında inisiyatif alarak söz sahibi oldukları kaydedildi. Yurt içi bir kripto para borsası hesabına yaklaşık 14 milyon 350 bin TL girdiği ve başka bir kripto para borsasında 8 milyon 552 bin TL tespit edildi. Savcılık, Thodex hesabından 6 milyon 717 bin TL’nin, banka hesabına ise kripto para borsaları aracılığıyla 10 milyon 753 bin TL’nin aktarıldığını bildirdi. İddianameye göre şirketin başından beri organize olduğu ve planlı bir şekilde yatırımcıların tuzağa çekildiği ortaya çıktı. Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, geçtiğimiz günlerde Faruk Fatih Özer’in Binance’e para aktartıldığı tespit edildi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.