Bitcoin ve SHIB: Haftaya Bu Seviyeler Bekleniyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı 20.000 doların hemen altında konsolide olmaya devam ediyor. Bu esnada Shiba Inu (SHIB), dokuzuncu haftalık kırmızı mumu kapatmak üzere. Önümüzdeki haftanın kritik seviyelerini belirmek üzere, FXStreet analistlerinden Philip L’nin teknik yorumlarına göz atalım.

SHIB fiyatı dönüm noktasına yaklaşıyor

Shiba Inu (SHIB) fiyatı henüz geri dönüş noktasına yakın değil. Art arda sekizinci haftalık kırmızı mum yolda, ancak boğalar bunu engellemek için yoğun çaba gösteriyor. Bunanla birlikte, enflasyon sorunları, piyasanın toplam değeri 1 trilyon doların altına düştüğü için kripto paralar için büyük bir dert.

Bu esnada SHIB fiyatı, 0,000002000 dolara, hatta 0,00003000 dolara doğru ilerlemek için nakit yakıtı tüketiyor. Ancak SHIB fiyatının hala 0.00000507 dolara düşme riski var. Bu seviye, boğaların bir geri dönüş başlatması için önemli bir bölge. Boğalar bu noktada düşüş trendini durdurmak için fırsat bulacak. Arından momentuma ve doların gücü gibi diğer faktörlere bağlı olarak 0,00001500 dolara, hatta 0,000001708 dolara doğru bir toparlanma görebilecek bir sıçrama yaratabilir. Bu görüşün sahibi analist Philip L., bazı boğa tuzaklarını da açığa çıkarıyor.

Boğaların %40 düşüş beklediği bu ‘strateji’ ile, düşüşün dayanılamayacak kadar fazla olma riski ortaya çıkıyor. Yani boğaların tekrar sahne almak için bu seviyeyi beklemesi gerekecek. Ancak, hedge fonu 3AC iflasın eşiğinde olduğu için, bu seviyenin ihlal edilme riski var. Bu durumda, fiyat hareketiyle yapılan sağlam bir düzeltme, SHIB fiyatını neredeyse sıfıra çekmekle tehdit ediyor. Bir meme token olarak bu ayı piyasası SHIB için daha çetin geçecek. Tıpkı Solana ve Avalanche gibi projelerin ilk 10’a ulaştığı gibi, Shiba’nın da rafa kaldırılma riski göz ardı edilmemeli.

Bitcoin’in 20.000 doların altına düşmesi neden iyi olur?

Piyasanın belkemiği Bitcoin’dir. Lider kripto para birimi hafta boyunca tüm çabalara rağmen 20.000 doları kırdı. Bu hafta başka bir çift haneli kayıp riskiyle karşı karşıya. Trader ve yatırımcıların BTC fiyatının daha fazla düşemeyeceğini düşündükleri ve hafta sonuna doğru hisse senetlerinin yükselmesiyle, kripto yatırımcıları bir geri dönüşün vaktinin geldiğini düşündü. Ancak 18 bin küsürü fiyat durumun böyle olmadığını kanıtlıyor. Risk, erken dönem alıcıların alım satımları kaybetmeye takılıp kalması. Böylece pozisyonlarını zarara rağmen terk edebilirler. Bu da kaçılmaz olarak 20.000 dolar altındaki düşüşü derinleştiriyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.