Bitcoin ve SHIB ABD’den Gelen Bu Haberle Fena Düştü!

Bitcoin ve SHIB ABD’den Gelen Bu Haberle Fena Düştü!

Geçen hafta, Bitcoin ve altcoin piyasası, Rusya ve Ukrayna’dan gelen haberlerle düşüş yaşadı. Piyasayı endişenin sarmasıyla yatırımcılar, altın gibi güvenli liman varlıklarına yöneldi. Kripto para piyasası göreceli olarak riskli görüldüğünden, bu tarz varlıklarda fon çıkışı görüldü. Bunun ardından BTC, 40.000 doların altına geriledi. Hafta sonuna bu civarlarda giren BTC’yi, ABD’den gelen bir haber sarstı. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin, yeniden düşüşe geçti

Tahmini 150.000 Rus askeri, Ukrayna sınırlarının ulaşabileceği bir yerde bulunuyor. ABD, aylarca nihai bir karar verildiğini düşünmediğini söyledi, ancak 18 Şubat’ta ABD Başkanı Joe Biden, Putin’in “önümüzdeki günlerde” ülkeye saldırmaya karar verdiğine inandığını söyledi. Bunun ardından piyasalarda gerilim başladı. Rusya, 44 milyonluk bir ülke olan Ukrayna’ya saldırma planı olmadığı konusunda kararlı. ABD’ye göre Rusya, hem Rusya’da hem de Beyaz Rusya’da 150.000’den fazla askeri Ukrayna sınırlarına yaklaştırdı. ABD’li bir savunma yetkilisi, “yüzde 40 ila 50’si saldırı konumunda” diyor.

Geçtiğimiz gece de Reuters, ABD’nin Rusya’nın her an Ukrayna’ya saldırabileceğini söylediğini aktardı. Açıklamalarda Biden’ın Pazar günü üst düzey danışmanları ile bir kriz toplantısı yapılacağı belirtildi. Bu açıklamanın ardından piyasadaki korku artış gördü. Bitcoin, geçtiğimiz 24 saat boyunca yüzde 4.56’lık bir düşüş yaşadı ve 38.229 dolara kadar geri çekildi. Yukarıda, BTC’nin bir günlük grafiğini ve sert düşüşü görebilirsiniz.

Altcoin fiyatlarında da geri çekilme yaşandı

Piyasa değeri ile en üst sıralarda yer alan diğer kripto paralara bakıldığında Ethereum (ETH) yüzde 6.33’lük bir düşüş ile 2.600 dolara kadar geri çekilmiş gibi görünüyor. Binance Coin (BNB) yüzde 6.30, Cardano yüzde 7.08 düşüş yaşadı. Solana (SOL) yüzde 3.73 oranında değer kaybetti. Avalanche ve Terra, sırasıyla yüzde 7.64 ve yüzde 7.36’lık düşüş yaşadı. Shiba Inu ve Dogecoin sırasıyla yüzde 11.99 ve yüzde 5.34 düştü. Piyasa değeri ile ilk 10’da yer alanlar arasında en az düşüşü yüzde 0.45 ile XRP sergiledi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.