Bitcoin ve ETH’den Çıkan Kurumsal Para Bu 4 Altcoin’e Aktı!

Bitcoin ve ETH’den Çıkan Kurumsal Para Bu 4 Altcoin’e Aktı!

Kripto para piyasasındaki düşüş, kurumsal yatırımcıları Bitcoin ve Ethereum satmaya zorluyor. CoinShares’in haftalık kripto para raporuna göre kurumsal fonlar bu 4 altcoin projesine geçiyor…

Bitcoin düşerken kurumsal para bu altcoin’lere akıyor

Kripto para piyasasının toplam değeri, Kasım ayındaki 1,5 trilyon dolardan bugün 961,83 milyar dolara geriledi. Güncel CoinShares verileri, kripto yatırım ürünlerinin çıkışının geçen haftaya göre 102 milyon dolar olduğunu gösteriyor. Geçen hafta, Federal Rezerv’in parasal sıkılaştırma ve yaygın piyasa satışlarının ortasında, 57 milyon dolarlık Bitcoin ve 41 milyon dolarlık Ethereum çıkışları bildirildi.

Kurumsal yatırımcıların kripto satışları 102 milyon doları buldu

Son zamanlardaki parasal sıkılaştırma nedeniyle, dijital varlık yatırım ürünlerinin akışları yavaşladı. Ayrıca, artan enflasyon ve stETH’nin ETH’den ayrılması nedeniyle geçen hafta boyunca satışlar devam etti. Toplam 98 milyon doları bulan çıkışların çoğunun ABD’de geldiğini belirtmek ilginç. Bu süre zarfında Avrupa’dan sadece 2 milyon dolarlık net çıkış oldu.

Geçen hafta yatırımcılar 3iQ, Purpose Investments, CoinShares XBT ve ETC Group’tan sırasıyla 72,1 milyon, 43,4 milyon, 11,3 milyon ve 6,2 milyon tutarında para çekti. Aynı dönemde yatırımcılar ProShares, CoinShares Physical ve 21Shares’e sırasıyla 24,2 milyon dolar, 19,1 milyon dolar ve 4,5 milyon dolar para akıttı. Ayrıca, piyasa lideri Grayscale geçen hafta yalnızca 0,3 milyon işlem kaydetti.

Kurumsal ilgide çarpıcı bir düşüş söz konusu

Önceki hafta, kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin ve Ethereum’a gösterilen ilgi düzeyinde çarpıcı bir düşüş görüldü. Geçen hafta Bitcoin işlemlerinde toplam 57 milyon dolar ve bu ay 91 milyon dolar kaybedildi. Long-Bitcoin yatırım ürünleri için yönetilen toplam varlıklar şu anda 27 milyar dolar. Bu nedenle short-Bitcoin yatırım ürünleri için yönetilen 55 milyon dolardan çok daha fazla.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.