Bitcoin ve ETH’den Çıkan Kurumsal Para, Bu 3 Altcoin’e Girdi!

Bitcoin ve ETH’den Çıkan Kurumsal Para, Bu 3 Altcoin’e Girdi!

Dijital varlık yatırım ürünlerinde, 63 milyon dolar ile arka arkaya beşinci çıkış haftası oldu. Çıkışlar, son 5 haftada toplam 99 milyon dolar ile nispeten küçük boyutta kaldı. Bitcoin çıkış görürken Short Bitcoin yatırım ürünleri giriş gördü. Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum’dan çıkan kurumsal para Cardano, Solana ve Ripple’a aktı. Cardano’nun girişleri geçen haftanın dört katına çıkarak, dikkatleri çekti.

Kripto varlık yatırım ürünleri çıkışları 5. Haftaya taşıdı

Dijital varlık yatırım ürünlerinde, toplam 63 milyon dolar çıkış oldu. Bu durum, arka arkaya beşinci haftalık çıkışı gösteriyor. Uzmanlara göre bunda, geçen haftaki Short Bitcoin yatırım ürünlerine girişten kaynaklanan olumsuz hissiyat göz etkili oldu.

Çıkışlar, son 5 haftada toplam 99 milyon dolar ile nispeten küçük boyutta kaldı. Ayrıca, hacimler bu yılki 1 milyar dolar ortalamasının sadece %46’sında kalıyor. Cuma günü fiyatlardaki artışa rağmen, en büyük çıkış günü oldu.

Bölgesel olarak çıkışlar, sırasıyla 60 milyon ABD Doları ve 10 milyon ABD Doları tutarında çıkış gören Kanada ve ABD’ye odaklandı. Avrupa ise 7 milyon ABD doları tutarındaki girişle tam tersi bir durum sergiledi.

Bitcoin ve Etherum çıkış görürken, Cardano, Solana ve Ripple fon çekti

Ethereum, geçen hafta toplam 62 milyon dolar tutarındaki çıkışların ana odak noktasıydı. Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum Merge için geri sayım başladı. Çıkışlar, Merge’ün artan kesinliğine (15 Eylül’de veya civarında olması bekleniyor) rağmen gerçekleşti. Bu da akıllara bazı şüpheleri getiriyor. Belki de yatırımcılar arasında olayın planlandığı gibi gitmeyebileceğine dair bir endişeyi vurguluyor. Uzmanlar ise, herhangi bir sorun olmasını beklemiyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.