Bitcoin ve Dogecoin İçin Müjde: Yasa Kaldırıldı!

Bitcoin ve Dogecoin İçin Müjde: Yasa Kaldırıldı!

Çevresel olarak sürdürülemez konsensüs mekanizmalarına kısıtlamalar öneren bir Avrupa yasası revize edildi. Bu yasa, revizyondan önce Bitcoin ve diğer madencilik tabanlı kripto para birimlerinin kullanımını makul bir şekilde kısıtlayabilirdi. Avrupa Parlamentosu üyesi Stefan Berger, ilgili metnin kaldırıldığını doğruladı. Madenciliğe dayalı kripto para birimleri için bir yasa öneren maddeleri kaldırmak için bir Avrupa yönetmeliği revize edildi. Kriptoks.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

MiCA düzenlemeleri Bitcoin, DOGE ve bu kriptoları hedefliyor!

Bitcoin ve diğer Proof-of-Work kripto para birimleri için sorunlu olarak yorumlanan bir mevzuat parçasındaki hükümler kaldırıldı. Söz konusu yasa, kripto para birimlerinin kullanımına ilişkin düzenlemeler öneren MiCA’dır. Yasa ilk olarak Avrupa Komisyonu tarafından Eylül 2020’de önerildi. Yasanın ilk versiyonu 2025’ten başlayarak, AB’de oluşturulan ve kabul edilen kripto para birimlerinin “çevresel olarak sürdürülemez konsensüs mekanizmalarına dayanmaması” gerektiğini belirtiyordu. Ayrıca, bu mekanizmaların “minimum çevresel sürdürülebilirlik standartlarına uyması” gerektiğini vurguluyordu.

Bu dil, yüksek enerji talepleri ile dikkat çeken bir uygulama olan Proof-of-Work veya madenciliğe dayanan kripto para birimlerine Avrupa çapında bir yasak getirecek gibi görünüyor. Yılda 170 terawatt-saatin (TW/h) üzerinde enerji kullanan Bitcoin, muhtemelen bu kuralın kapsamına girer. Ethereum, Dogecoin, Litecoin ve Bitcoin Cash dahil olmak üzere diğer madencilik tabanlı Blockchain’ler ve kripto para birimleri, Bitcoin’in kendisinden çok daha az enerji kullansa da muhtemelen aynı kurala tabi olacaktır.

Kısıtlayıcı kural artık yasadan kaldırıldı!

Alman kripto haber sitesi BTC Echo’ya göre, ekolojik olarak yoğun kripto para mekanizmalarını kısıtlayan kural artık yasadan kaldırıldı. Avrupa Parlamentosu üyesi Stefan Berger revizyonu doğruladı:

Paragraf artık metinde değil. Rapor henüz komisyonda oylanacak. Bu oylamada, o zaman çoğunluğun nerede olduğunu göreceğiz. Henüz karar verilmedi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.