Bitcoin ve Altın İçin İzlenecek Kritik Seviyeler Belli Oldu!

Bitcoin ve Altın İçin İzlenecek Kritik Seviyeler Belli Oldu!

Bitcoin (BTC) 45.000 doların hemen üzerinde bir ret sonrasında günler önce görülen daha yüksek seviyelere geri dönerken, altın tarafında kararsız piyasaların ortasında 1.950 doların üzerindeki haftalık zirvelerin yakınında konsolidasyon görülüyor.

Bitcoin, 2022’nin en yüksek haftalık kapanışını görme yolunda

Popüler analisti Rekt Capital’a göre Bitcoin’in 21 haftalık üstel hareketli ortalamasının (EMA) da direnç olarak bir dönüş için uygun. Bitcoin daha önce 46.000 seviyesini geçtiğinde boğalar için tatmin edici sonuçlar vermişti. Analist aşağıdaki teknik grafikte 21 EMA ile Bitcoin fiyatının önceki temaslarını inceliyor.

Ancak bazı analistler mevcut seviyelerin gücüne ikna olmadı. Bunların arasında, uzun vadeli direnç satın almanın yaklaşık 46.000 dolarlık yıllık açıklığın risk/ödül oranı açısından pek mantıklı olmadığı konusunda uyaran diğer analist Crypto Ed yer alıyor.

Try to convince me, spot buying into resistance right here is a bad idea. You won't succeed with this kind of R:R. You might get an entry a bit lower but you might miss also a brutal break out and never get your retest. Max risk is 1R Reward is 4.9R pic.twitter.com/E7wo0MC0pB

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.